Репортер

Новак Ѓоковиќ последниве денови ги полни насловните страници на домашните и странските медиуми со изјавите за вакцината. И неговата сопруга Јелена подеднакво е ...
сите 5 | | | веќе видена

Џасмин Џордан зборува како е да се биде ќерка човекот кој се смета за најдобар кошаркар на сите времиња. Мајкл Џордан и на 57. години ја бранува кошаркарската ...
сите 93 | | | веќе видена

Соседите Швајцарија, Германија и Австрија овој викенд ќе почнат да ги олеснуваат ограничувањата на своите граници, во пресрет на нивното целосно отворање, што ...
сите 10 | | | веќе видена

Композиторот и поранешен пејач, Јован Јованов, веќе пет години со семејството живее во Торонто, Канада. Од Македонија си замина во време кога музиката ...
сите 6 | | | веќе видена

Потребни состојки: 400 гр мешан тврд кашкавал 2 јајца 4 лажици брашно 4 лажици лебни трошки масло за јадење Начин на подготовка: Кашкавалот го сечеме на 4 ...
сите 11 | | | веќе видена

Додека “The Last Dance” се фокусира на животот и кариерата на Мајкл Џордан, не можете да зборувате за Џордан без да го спомнете неговиот соиграч од “Chicago ...
сите 23 | | | веќе видена

Јелена Јоксимовиќ кога го запознала нејзиниот сегашен сопруг популарниот пејач, Жељко Јоксимовиќ сметала дека тој воопшто не е симпатичен, а тој пак паднал на ...
сите 11 | | | веќе видена

Британската кралица Елизабета, веќе со месеци нема објавено ништо, што е поврзано со нејзините кралски должности, поради пандемијата со коронавирусот. Како што ...
сите 8 | | | веќе видена

next