Репортер

Овен Имате вистински проблеми кога луѓето кои одлучуваат не успеваат да ве разберат. Единствен начин да се извлечете од таквата ситуација денес е трпението и ...
сите 136 | | | веќе видена

Германскиот виолинист Дејвид Герет (39) на 25 септември првпат ќе одржи концерт во Македонија. И во Скопје, како и секаде во светот, тој ќе свири на својата ...
сите 30 | | | веќе видена

Позната како една од најубавите жени во светот, Софија Вергара на фотографии на Инстаграм ги покажа мајката и сестрата. Нејзините фанови велат дека секоја од ...
сите 5 | | | веќе видена

По обвинувањата некои оперски куќи ги откажаа настапите на Доминго, додека други ќе чекаат на резултатите од истрагата Асошиетед прес објави дека уште ...
| | веќе видена

Вчеравчер во Охрид се одржуваше традиционалниот фестивал „Охрид-фест“-Охридски трубадури. Во поп вечерта победи Биба Додева . Но, откако таа беше прогласена ...
сите 22 | | | веќе видена

Научникот и професор Нил Гемел од Универзитетот „Отаго“ од Нов Зеланд, вели дека ја открил мистеријата за чудовиштето од Лох Нес. Гемел вели дека по собраните ...
сите 8 | | | веќе видена

Балканската пејачка Емина Јаховиќ и нејзиниот партнер Садетин Саран беа кумови на венчавката кај нивни блиски пријатели во Турција, пренесуваат турските ...
сите 6 | | | веќе видена

next