Репортер

Гевгелиските стоматолози, Александар Петковски и Томе Каркалашев, од дуото „ЧилАут“, вчера одржаа акустичен концерт за поддршка на сите нивни колеги доктори. ...
сите 8 | | | веќе видена

Нова научна студија ги доведува во прашање тврдењата на кинеските власти дека пандемијата на коронавирусот потекнува од пазар за морска храна и диви животни во ...
сите 77 | | | веќе видена

опругата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, Ри Сол Ју, наредила да се убие неговата љубовница Хионг Сонг Вол, сметаат некои теоретичари на заговор. Според ...
сите 18 | | | веќе видена

next