Репортер

Балканската пејачка Емина Јаховиќ и нејзиниот партнер Садетин Саран беа кумови на венчавката кај нивни блиски пријатели во Турција, пренесуваат турските ...
сите 6 | | | веќе видена

Актерот Чарли Шин во едно од своите неодамнешни телевизиски интервјуа се потсети на една од неговите средби со американскиот претседател Доналд Трамп. Тој вели ...
сите 7 | | | веќе видена

Актерката Линда Хамилтон во пресрет на новото продолжение на култниот филм „Терминатор“, Terminator: Dark Fate, проговори за двата свои пропаднати брака и ...
сите 13 | | | веќе видена

Творецот на некои од најголемите хитови на познатите светски пејачи Лешон Даниелс загина во сообраќајна несреќа во Јужна Каролина на 41 годишна возраст. Веста ...
сите 6 | | | веќе видена

Карен Силквуд синдикална активистка загинала во сомнителна сообраќајна несреќа, а многмина се сомневаат дека нејзината смрт е поврзана со разоткривањето на ...
сите 12 | | | веќе видена

Актерката Лиса Кудроу, позната од серијата „Пријатели“, откри дека за време на снимањето кај неа се развило пореметување поради кое не сакала да се гледа себе ...
сите 19 | | | веќе видена

next