Репортер

Откако пред скоро два месеца беше откажан годинашниот Евросонг, што требаше да се одржи од 12 до 16 мај во Ротердам, организаторите решија да направат големо ...
сите 27 | | | веќе видена

Натпреварувачот на британското издание на квизот „Кој сака да биде милионер”, Ендрју Таунсли го знаеше одговорот на последното прашање, но немаше храброст да ...
сите 6 | | | веќе видена

Викендов по долга пауза, конечно, се враќа елитниот фудбал со натпреварите од Бундеслигата, првата од топ 5 лигите која се реши на рестарт. Секако, без гледачи ...
сите 65 | | | веќе видена

Меган Марк водела дневник за својот живот во британското кралско семејство. Книгата би можела да стане успешна, тврди близок извор до популарната двојка. Маркл ...
сите 22 | | | веќе видена

Неверојатни теории на заговор, настануваат по исчезнувањето, смртта, па и некаква мала промена на физичкиот изглед, на некои од водечките светски политичари ...
сите 19 | | | веќе видена

Новите колекции од учесниците на 21. сезона на Моден викенд Скопје ексклузивно ќе бидат преставени од денеска на социјалните мрежи, како и снимените видеа и ...
сите 16 | | | веќе видена

Србинката Јелена Бин Драи, стана популарна како „Мис Југославија“. Таа повеќе од десет години живее во Дубаи, каде се омажи за шеикот Саид Бин Драи, чие што ...
сите 60 | | | веќе видена

Словенија стана прва европска држава која прогласи крај на епидемијата на коронавирусот, објави владата на синоќешната телефонска седница. Ова дојде откако ...
сите 245 | | | веќе видена

ОВЕН Среќата ќе ве прати денес на сите полиња. Може да очекувате решавање на сите деловни проблеми. Уживате во флертот со личност која ви се допаѓа и чекате ...
сите 80 | | | веќе видена

Поранешната манекенка, водителка и натпреварувачка на „Фарма“, Сандра Обрадовиќ (34), го обвини својот партнер, Владимир Бабиќ, дека ја претепал и дека веќе со ...
сите 5 | | | веќе видена

next