Кралицата Елизабета се криела во грмушки за да избега од Николае Чаушеску

Британската кралица Елизабета II се криела во грмушки, за да избега од проблематичниот романски гостин Николае Чаушеску. Ова е откриено во новиот документарен ...
| | веќе видена | слични

Принцезата Елизабета од Белгија е најстарата ќерка на кралот Филип и кралицата Матилда. Има 18 години и веќе е во фокусот на тамошната, но и светската јавност. ...
| | веќе видена | слични

Вежбањето е дел од закрепнувањето на Џонсон од ковид-19, но со оглед дека премиерот има навика да џогира во јавност, ова ги олеснува безбедносните мерки, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британската кралица Елизабета Втора му дозволи на премиерот Борис Џонсон да вежба на имотот на Бакингамската палата, тврдат написи од весниците.Вежбањето е дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Круните и накитот во сопственост на британското кралско семејство веќе со децении ја красат главата на бројни негови припадници. Кралицата Елизабет, Кејт ...
| | веќе видена | слични

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најава на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 582 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 529 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 539 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 68 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 190 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се направени повеќе од 1000 тестови. Практично, во општините кои се сметаат за жаришта на корона вирусот, и од каде во изминатите три ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралицата Елизабета се криела во грмушки за да избега од Николае Чаушеску

Од:
До кого (е-маил):
Порака: