Архива на вести за 23 Мај 2020

Во периодот од 01.01-31.03.2020 година Комерцијална банка АД Скопје од своето работење оствари позитивен финансиски резултат во износ од 217,5 милиони денари ...
сите 8 | | | веќе видена

Најмалку 56 луѓе загинаа во вчерашната авионска несреќа, кога авион на пакистанската национална компанија со 99 патици и членови на екиажот се урна во станбен ...
сите 65 | | | веќе видена

Досега до МВР нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ. Доколку дојде, ние согласно оперативните процедури ќе постапиме и ќе ...
сите 194 | | | веќе видена

Американската историја отсекогаш била интересна за човекот. Во неа досега забележани се 45 претседатели кои што оставиле голема трага со своите револуционерни ...
сите 4 | | | веќе видена

Бидејќи загревањето е еден од најпроблематичните сегменти во поглед на загадувањето, ова е уште еден сигнал, покрај намалувањето на ДДВ од 18 на 5 проценти, за ...
сите 25 | | | веќе видена

Во Македонија беше направена историска трансплантација на срце, истата беше успешна, а покрај хероите доктори и медицински сестри, најголема е жртвата на ...
сите 44 | | | веќе видена

Трет пат месецов се чисти „дивата“ депонија пред влезот на кумановската населба „Перо Чичо“. Во чистењето, вклучени се екипи на јавното претпријатие „Чистота ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните со исламска ...
сите 133 | | | веќе видена

Како никогаш досега, плоштадот пред Малиот битолски монмартр во Sтарата битолска чаршија, остана без смеата и дружбата на децата учесници од целиот свет, на ...
сите 6 | | | веќе видена