Архива на вести за 22 Мај 2020

Додека во регионот епидемијата од корона вирусот драстично се намалува, кај нас процесот е обратен. Хрватска и Албанија бележат по 2 нови случаи, Словенија ...
сите 123 | | | веќе видена

На денешната владина седница треба да се одлучи за времетраењето на полицискиот час во текот на викендот. Пред два дена Комисијата за заразни болести предложи ...
сите 189 | | | веќе видена

Во 8 часот утрово, од страна на случаен минувач, беше пријавен превртен автомобил марка Поло во водите на реката Вардар кај болницата „Систина“. Екипите на ...
сите 20 | | | веќе видена

Екипите на противпожарната бригада и на на МВР го извлекоа автомобилот од водите на Вардар кај болницата „Систина“. Автомобилот е од типот Фолксваген Поло и во ...
сите 24 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски соопшти дека денеска, на владина седница во 17 часот, ќе се одлучува колку ќе трае карантинот за претстојниот продолжен викенд. ...
сите 89 | | | веќе видена

Владата делумно го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за полициски час која бараше карантин од сабота навечер до вторник наутро. Задолжитениот ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество, Дамјан Манчевски изјави дека неодамнешната литијата во Струга, како и неделниве ифтарски вечери, како и прославата за ...
сите 36 | | | веќе видена

Владата денеска на седница во 17 часот ќе одлучува дали ќе го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за тоа каков да биде полицискиот час во текот ...
сите 192 | | | веќе видена