Архива на вести за 23 Мај 2020

 Ароганцијата отсекогаш се сметала за лоша особина и ретко кој сака да се справува со ваква личност. Арогантните луѓе не размислуваат за чувствата и потребите ...
сите 48 | | | веќе видена

Меѓусебна расправија прераснала во физичка пресметка. Партиска нетрпеливост заоснована за партиски вработувања е причината поради која дошло до бокс меч помеѓу ...
сите 5 | | | веќе видена

Првпат во нашата земја е изведена трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор. На Клиниката за државна кардиохирургија во Скопје, по ...
сите 157 | | | веќе видена

Клои Кардашијан (35) има поголема самодоверба од кога било и може да се пофали со нејзината трансформација, но фановите се загрижени дека претерала со ...
сите 10 | | | веќе видена

Доцна во ноќта додека градот спиеше во 02:43 часот зачука срце…..Во Република Македонија, на Универзитетската Клиника за Државна Кардиохирургија се направи ...
сите 215 | | | веќе видена

Граѓани на социјалните мрежи објавија видео кое го нарекоа „Зоран Заев и неговата предавничка и криминална банда“. Тие направија компилација од настани и ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски во едно телевизиско гостување пред два дена рече оти новозаболените во Охрид биле на литијата на 7 ...
сите 513 | | | веќе видена

Научниците сè уште не можат да изградат некого со бионички делови од телото. Немаат таква технологија. Но, ново вештачко око ги носи киборзите еден чекор ...
сите 11 | | | веќе видена

Границите ќе се отворат кон средината на јуни. Оние лица пак, кои со хуманитарни летови влегуваат во државата, треба да приложат ПЦР тест за коронавирусот и ...
сите 52 | | | веќе видена