Архива на вести за 23 Мај 2020

За која грижа на граѓаните зборуваат Заев, Оливер Спасовски и Венко Филипче?!?? Кој апсурд!2017 година имаа ветување дека ќе изградат нов клинички центар во ...
сите 254 | | | веќе видена

Најмалку 97 луѓе загинаа во стравичниот пад на авионот на пакистанската национална авио-компанија со 99 патници и членови на посадата, кој што вчера се срушил ...
сите 33 | | | веќе видена

Најмрачните делови на интернет работат дури и во момент на пандемија на коронавирусот. Сите кои имаат криминални пориви и натаму можат да нарачаат убиство, да ...
сите 2 | | | веќе видена

Во клиниката Нојперлах во германскиот град Минхен, пациентка од коронавирус била погрешно прогласена за мртва, пренесува RTL.deОд болницата ја сфатиле грешката ...
сите 6 | | | веќе видена

Јас сум Македонка од Македонија, зборувам, мислам и сонувам на мајчин македонски јазик, вели најизведуваниот современ македонски композитор низ светот, ...
| | веќе видена

Изборите се решение, а не проблем, порача претседателот на СДСМ Заев од Струмица по денешната средба со кандидатите за пратеници од четвртата изборна единица ...
сите 366 | | | веќе видена

За да можеме успешно да се справуваме со сите предизвици што не очекуваат, токму во функција на животот и на здравјето на граѓаните, е да имаме целосно ...
сите 379 | | | веќе видена

На видео снимките и фотографиите кои ги објави американската морнарица се гледа како американскиот амфибиски транспортер УС Портланд со ласерски топ уништува ...
сите 22 | | | веќе видена

Делови од античкиот фриз од Партенон, изграден во 5 век п.н.е., биле пренесени во Велика Британија на почетокот од 19. век, а ја прикажуваат, меѓу другото, и ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајкл Џордан се уште добива бројни критики, и по завршувањето на документарниот филм „Последниот танц“ посветен на Чикаго булс и еден од најдобрите кошаркари ...
сите 49 | | | веќе видена

Шпанија ќе се отвори за странските туристи во јули, објави премиерот Педро Санчес, ветувајќи дека владата ќе ја гарантира безбедноста на посетителите, додека ...
сите 71 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од некрофилската политика на СДСМ и неодговорниот однос со кој го загрозува здравјето на граѓаните. Денес функционери на СДСМ и млади ...
сите 268 | | | веќе видена

Семејството Стајиќ, донира 1 милион денари за семејството на трагично починатата Емилија Динева , чии органи беа донирани за да се спасат други три животи, ...
сите 24 | | | веќе видена