Архива на вести за 23 Мај 2020

Македонската јавност утринава можеше да посведочи на позитивни вести. Како пренесуваат од Министерството за здравство, на Клиниката за Кардиохирургија во ...
сите 164 | | | веќе видена

Тоалетот и ВЦ школката се легло за бактерии и зарази и мора редовно да се одржуваат и дезинфицираат, за да го сочуваме здравјето. Некои практични домаќинки ...
сите 2 | | | веќе видена

32-годишниот англиски актер Ед Вествик, времето поминато во карантин поради пандемијата на коронавирусот го искористил за спорт и често тренирал. Актерот кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Манекенката Елена Перминова денес има живот како од бајките – сопруга е на милијардерот Александар Лебедев со кој има три деца, прекрасна вила, многубројни ...
сите 4 | | | веќе видена