Готви.mk

Корона пандемијата за жал владее во светот, треба редовно да миеме раце, да одржуваме хигиена, да носиме ракавици и маска, а ова се правила за овошјето да биде ...
сите 139 | | | веќе видена

Направете мини палачинка пити во домот совршени за појадок или вечера. 1 јајце 1 шолја ронето сирење 1 шолја брашно 1 прстофат сол 1 шолја кисело млеко 1 ...
сите 139 | | | веќе видена

Псоријазата е тешка и комплицирана состојба на телото, се смета за неизлечлива целосно и сите кои ја имаат мора многу да внимаваат на исхраната. Постојат ...
сите 139 | | | веќе видена

Во кујната сите домаќинки го поминуваат најголемиот дел од времето, а ова е листа на обврски кои секојдневно мора да се направат за да биде чиста и ...
сите 139 | | | веќе видена

Направете моќен лек за стомачни тегоби, ликер од мушмули. Ви требаат килограм мушмули со литар и половина вода, по литар вотка и сок од јаболки, 300 грама ...
сите 139 | | | веќе видена

Пекабеско изврши аконтативна уплата на целокупниот пресметан данок на добивка за 2020 година во висина од 8.833.000 денари и со тоа се приклучи на ...
сите 29 | | | веќе видена

Направете средство за дезинфекција дома со помош на Доместос. Економски прифатливо, брзо и може да го направи секој, но ВАЖНО е дека не се користи на раце, ...
сите 139 | | | веќе видена

next