Готви.mk

Сите знаеме колку е водата здрава, но препорачливо е да се напиете една чаша наутро само што ќе станете од спиење. Пиењето вода на празен стомак го чува вашето ...
сите 17 | | | веќе видена

Домашната зимница секогаш е главна ѕвезда на секоја трпеза. 10 кг црвени пиперки 600 гр крупна сол + за саламура 3 л оцет 250 мл масло 15 гр листови ловор 15 ...
сите 32 | | | веќе видена

Вкусен оброк кој се прави прилично брзо. 150 гр шунка Пекабеско 40 гр чајна 200 гр сирење 1 јајце 50 гр маслинки листови магдонос листови босилек Премачкајте ...
сите 56 | | | веќе видена

Дамките од смола и трева се тврдокорни, но лесно се вадат со помош на маргарин. Верувале или не, убави изрибајте ги со маргарин овие дамки, па потоа измијте ги ...
сите 32 | | | веќе видена

Листовите на цвеклото содржат низа антиоксиданси важни за здравјето на луѓето. Листот од цвеклото треба да се користи во секоја комбинација на храна. Во салата ...
сите 32 | | | веќе видена

Ако сакате оризот да има посебен и деликатесен вкус додека го варите, употребете мал и лесен трик. Имено, во водата во која го варите оризот ставете и малку ...
сите 20 | | | веќе видена

Направете смеса која пука од здравје, за цело тело. Ви требаат 2 моркови, еден лимон и 1 шолја мед. Се лупат морковите и се рендаат, па се ставаат во тегла со ...
сите 17 | | | веќе видена

Вкусни пилешки батаци полнети со кремасто сирење! 4 парчиња пилешки батаци и карабатаци (околу 600 гр) 200 гр кремасто сирење јунешка марамица сол бибер зачини ...
сите 32 | | | веќе видена

next