Готви.mk

Направете си домашно средство за чистење од две состојки. Ви требаат лимон и оцет. Исцедете лимон во стаклен сад и ставете оцет, може и алкохолен и јаболков. ...
сите 141 | | | веќе видена

Лимонот освен што служи за имунитет, полн е со витамини и помага за цела листа болести. Има голем број витамини во себе, како Ц, А, Б1 и Б6, а помага и за еден ...
сите 139 | | | веќе видена

Денес не можеме да го замислиме животот без машина за перење алишта. Меѓуто, често забораваме дека и на машината повремено и е неопходно чистење. Ако од вашата ...
сите 71 | | | веќе видена

Сите сакаме кога купатилото убаво мириса, но тоа некогаш не е изводливо, особено кога во една куќа живеат повеќе луѓе. Сепак, постои решение! Вашето купатило ...
сите 108 | | | веќе видена

Вкусно јадење со морски плодови и ориз… 350 гр смрзнати морски плодови 1 главица кромид 2 дл бело вино 2 лажици масло 150 гр ориз парче путер 1 кесичка шафран ...
сите 149 | | | веќе видена

Краставицата е една од најздравите намирници и многу помага особено во лето, зошто е полна со вода. Воедно не дебелее и може да се јаде неограничено, а хидрира ...
сите 32 | | | веќе видена

next