Готви.mk

Направете супер корисен лек. Ви требаат 10 лажички сол и 20 лажички маслиново масло. Оваа мешавина помага за болки во вратот. Измасирајте го подрачјето со ...
сите 103 | | | веќе видена

Кифлички, сарми, салати, месо, колачи…сите многу јадеме за Нова Година и Божиќ, а потоа се појавува проблемот со килограмите плус. За да се исчистите од она ...
сите 104 | | | веќе видена

Брзо и едноставно направете совшено предјадење… 2 чили пиперчиња 200 гр сечкани домати 3 чешниња лук 1/2 лажичка бел оцет 1 лажица кафеав шеќер 1 лажица сол 1 ...
сите 70 | | | веќе видена

Сувото грозје е вкусно и здраво, се става во многу десерти, колачи и торти, напитоци и се јаде свежо, а многу помага. Ако изедете неколку зрна на празен ...
сите 6 | | | веќе видена

Направете вкусен посен ролат. 200 гр. маргарин 200 гр. шеќер 50 гр. чоколадо 350 гр. мелени бисквити 1 кесе инстант кафе разматено со 15 лажици врела вода 100 ...
сите 114 | | | веќе видена

Вкусна чорба со павлака како предјадење или како главно јадење… 500 гр шампињони 2 средни компири 1 главица кромид 20 гр путер 2 лажици кисела павлака Пекабела ...
сите 108 | | | веќе видена

next