Готви.mk

Вкусен ручек кој ќе ве освои! 350 гр свинско месо 3 лажици масло 5 чешниња лук 1 главица кромид 80 гр ананас од конзерва 3 лажици кечап 1,5 дл сок од ананас ...
сите 109 | | | веќе видена

Кога еднаш ќе го пробате, постојано ќе го правите! 3,5 шолји брашно 1 лажичка прашок за печиво 1 лажичка сода бикарбона 1/2 лажичка сол 4 лажички цимет 1 ...
сите 109 | | | веќе видена

Направете си сами течност за испирање на устата со кокосово масло. Земете една лажица кокосово масло и држете ја во устата 20 минути, па вака убаво ќе се ...
сите 14 | | | веќе видена

Кокосовото масло може да послужи за нега и убавина, освен за здравје и исхрана. Тој е серум за косата, ја потхранува, ја прави бујна и ја скротува. Ставете на ...
сите 14 | | | веќе видена

Ако имате и вие проблем со спиењето, тешко заспивате, или пак се будите во текот на ноќта, тогаш употребете мал трик од кујната. Се што ви треба за да ве ...
сите 12 | | | веќе видена

Триглицеридите се штетни масти кои ги има во крвта. Високото ниво доведува доризик од кардиоваскуларни болести, а медот помага да се смали нивото.Доволно е ...
сите 109 | | | веќе видена

next