Готви.mk

Со текот на времето меленото месо станува сиво на делови и главното прашање е дали е здраво и може да се јаде. Ако купувате штотуку мелено месо ќе забележите ...
сите 139 | | | веќе видена

Овој мал трик за тестенини многу ќе ви помогне за да излезат совршено сварени. Многумина ги варат во малку вода, но тоа не е правилно. Потребно ви е многу вода ...
сите 139 | | | веќе видена

Направете вкусна салата со јајца и сенф. 10 јајца 1 шолја кисело млеко ½ шолји мајонез3 лажици сенф 3 лажици праз ситно сечен маслинка за декорација сол и ...
сите 139 | | | веќе видена

Ако сакате правилно да го варите зеленчукот и да му ја задржите бојата и витамините, знајте неколку трикови. Најубаво е да се употребува за варење супа за ...
сите 139 | | | веќе видена

next