Готви.mk

Да се измери мед или сируп е тешко бидејќи тие многу лепат. Сепак, постојат трикови и начини од кујната кои ќе ви користат. Најдобро е да се премачка садот во ...
сите 19 | | | веќе видена

Направете вкусен пинџур во вашиот дом. 300 гр. пиперки 300 гр. домати 1 лимон (сок) бибер, сол и масло лук Се печат пиперките и доматите. Се попаруваат и се ...
сите 36 | | | веќе видена

Ако вашите деца упорно кашлаат се што ви треба е овој рецепт. Ви требаат еден компир, една јаболка и еден кромид. Се става и литро вода. Се сечат и кромидот и ...
сите 11 | | | веќе видена

Пикантни залаци од вкусни моркови… 1 кг моркови 2 јајца 1 лажица брашно 2 главици кромид 2-3 чешниња лук 3 лажици гриз земичка сол Морковите исчистете ги, ...
сите 78 | | | веќе видена

Денес ви донесуваме рецепт за традиционални италијански тестенини во богат сос од ореви. 200 гр ореви 2 дл млеко 2 парчиња леб, без кора 1 чешне лук 1 лажица ...
сите 37 | | | веќе видена

Со 5 милиони евра од евтините кредитни линии од ЕИБ, најголемиот македонски производител на сувомесни производи Пекабеско, има изградено нова фабрика во која ...
сите 36 | | | веќе видена

Влезете во кујната, земете една банана и ситно исецкајте и ја кората. Ставете ја потоа сецканата кора во саксија, во земјата, па ќе видите дека цвеќињата ќе ...
сите 43 | | | веќе видена

next