Готви.mk

Сите „полудеа“ по рецептот за шведски палачинки! 100 гр путер 150 гр шеќер во прав 50 гр брашно 300 мл млеко 7 јајца 2 жолчки 200 мл бело вино 100 гр чоколадо ...
сите 52 | | | веќе видена

Сјајна пројара со феноменален вкус. Кога еднаш ќе ја пробате постојано ќе ја правите! 1 кисело млеко малку квасец 1/2 прашок за печиво 200 гр тврдо сирење 2 ...
сите 82 | | | веќе видена

Направете супер вкусна и здрава тиква со посебен додаток. 1 кг. тиква 200 гр. леблебија 4 сушени домати магдонос 30 гр. рукола 4 чешни лук 5 лажици маслиново ½ ...
сите 43 | | | веќе видена

На сите најголем проблем кога пржиме нешто ни е прскањето на маслото. Нередот, дамките кои тешко се вадат создаваат главоболка и нервоза, но сепак може да го ...
сите 10 | | | веќе видена

Магдоносот е многу здрав, вкусен и ароматичен и се додава во речиси секое јадење. Магдоносот се вари и пече, но сепак вака многу ги губи лековитите својства и ...
сите 12 | | | веќе видена

next