Готви.mk

Ако случајно готвевте супа и претеравте со солта, помогнете си и спасете го ручекот со мал и лесен трик. Ви треба четвртина излупен компир кој ќе го ставите во ...
сите 86 | | | веќе видена

Лененото семе се користи веќе 6.000 години, а има бројни здравствени тегоби. Лененото семе помага да се топат салото и килограмите, за проблеми со хормонски ...
сите 21 | | | веќе видена

Направете појадок кој особено децата ќе го сакаат. 400 гр. брашно 2 кеси прашок за пециво 2 кеси сув квасец 200 гр. маргарин 300 гр. варен и пасиран компир 1 ...
сите 30 | | | веќе видена

Брза и вкусна крем чорба од блитва… веза блитва (може и коприва) 1 главица кромид 1 морков 2-3 компири малку брашно сол бибер Во подлабоко тенџере ставете го ...
сите 95 | | | веќе видена

Ако мака мачите со проветрување на просториите, тогаш имаме супер трик за вас. Ставете вода во тенџере да зоврие, па ставете малку цимет. Доволни се стапче или ...
сите 33 | | | веќе видена

Секој од нас дома, посебно домаќинките, сакаме да ни блескаат апаратите, особено оние за бела техника кои се пожолтени. Исклучете го секогаш уредот од струја, ...
сите 102 | | | веќе видена

Ако во загореа шерпите при готвењето исчистете ги со мал трик. Се што ви треба е да ставите лимон, оцет и малку детергент, да истриете и измиете со топла вода. ...
сите 10 | | | веќе видена

Ако готвите супа и ви треба павлака за згуснување, а сфативте дека немате, тогаш има лесен три за замена. Измешајте маргарин и млеко и супата ќе биде еднакво ...
сите 122 | | | веќе видена

За тестенините да бидат вкусни, потребно е да се варат во многу вода. На 250 грама тестенини требаат три литри вода. Вака ќе се сварат брзо и ќе бидат вкусни. ...
сите 16 | | | веќе видена

next