Готви.mk

Тиквичките се здрава намирница, зеленчук кој е корисен, евтин и ни е достапен. Тиквичките во 100 грама имаат околу седум калории, супер се за диета, а имаат и ...
сите 73 | | | веќе видена

Ако сте ги оставиле цигарите во скоро време, знајте дека никотинот уште го има во телото, а ќе се исчистите брзо со една намирница. Тоа е зелениот чај кој е ...
сите 74 | | | веќе видена

Овој освежувачки десерт од лимон се прави многу едноставно – невозможно е да погрешите! 320 гр бело чоколадо 90 гр павлака за шлаг 80 гр путер кора од лимон 30 ...
сите 79 | | | веќе видена

Брзи и вкусни динстани печурки… 300 гр печурки 3 лажици кисела павлака Пекабела 1 главица кромид сончогледово масло сол кумин кари Исечкајте кромид. Исечкајте ...
сите 81 | | | веќе видена

Направете домашен и вкусен сладолед од лубеница. Ви требаат 5 шолји лубеница и шолја шеќер. Се чисти лубеницата од семки и се сече ситно, па се става шеќер на ...
сите 78 | | | веќе видена

Направете кајгана со млад кромид со посебна арома. 3 јајца 3-4 струка млад кромид 2-3 лажици масло сол и нане Се чисти и сече кромидот, се пржи на маслото. Се ...
сите 81 | | | веќе видена

Направете солени мафини со јајца и сирење. 6 јајца 100 гр. сирење 4 лажици брашно 1//3 лажички сода 2 лажици кисело млеко 1/2 лажици маргарин 2 лажици сусам Се ...
сите 82 | | | веќе видена

next