Готви.mk

Наместо да го фрлате лиснатото тесто кое ви останало, има начин како да го искористите. Замесете мали делови со остатокот, изматете едно јајце, па премачкајте ...
сите 155 | | | веќе видена

Најголема грешка која може да ја направите со водата во која се вареле компири е да ја фрлите, а причината е тоа што има многу хранливи материи кои помагаат. ...
сите 138 | | | веќе видена

Тестото нема да ви се лепи кога го матите, ако употребите еден трик. Маталките намачкајте ги со масло.Така нема да имате мака. Добар апетит! Повеќе вести на ...
сите 125 | | | веќе видена

Брз и неодолив десерт… 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици гриз 6 лажици брашно 1 кесичка прашок за печиво 3 шолји шеќер Разматете јајца со шеќер, па додајте ги ...
сите 139 | | | веќе видена

next