Готви.mk

Направете вкусна чорба со пиперки. 2 црвени пиперки 1 зелена пиперка 1 главица кромид 2 чешни лук 1 лажиче вегета 1 лажица маслиново масло 100 гр. фета бибер ...
сите 12 | | | веќе видена

Постои брз и лесен начин за стерилизирање тегли, а потребно е само да имате микро. Ова е модерен начин и се одвива вака: Околу 50 милилитри вода се ставаат во ...
сите 103 | | | веќе видена

Јаболката се вкусно и здраво овошје и помагаат за еден голем проблем. Имено, испуштаат етилен, па ако ставите на пример банани до јаболката, нема да поцрнат ...
сите 3 | | | веќе видена

За туршијата е многу важно да одберете здрави и свежи плодови. зеленчук 10 л. вода 300 гр. сол 200 мл. есенција 20 гр. винобран 20 гр. конзерванс Се мие ...
сите 97 | | | веќе видена

next