Готви.mk

Воопшто не е комплицирано да подготвите полнети пилешки гради, доколку го следите овој рецепт. Направете прилог (пире или ориз) и гурманскиот ручек е готов. ...
сите 86 | | | веќе видена

Вкусно јунешко месо подготвено на селски начин. 400 гр јунешко месо 2 главици црвен кромид 2 моркови 3 лажици црвена мелена пипер 5 лажици брашно 3 лажици ...
сите 69 | | | веќе видена

Вкусен и евтин оброк готов за миг! 500 гр шампињони 4 лажици масло 2 лажички зачин за зеленчук 2 чешниња лук 1/2 лажичка сушено оригано 1 лажичка сечкан ...
сите 96 | | | веќе видена

Сите домаќинки знаат дека и рецептите за сласни колачи и торти одат со прстофат сол, но еве која е тајната и зошто се става сол. Солта е важна состојка која го ...
сите 76 | | | веќе видена

Направете си сок кој е бомба за имунитет и крвната слика. 6 портокали ¼ главици црвена зелка 1 цвекло 2 шолји вода Се лупат состојките се ставаат во блендер ...
сите 79 | | | веќе видена

Направете си дома свеќа со помош на состојки од кујната, која ќе ги брка комарците од вашиот дом. Ви треба нане, рузмарин и лимон со етерично масло. Се сече ...
сите 5 | | | веќе видена

Жените знаат колку е мачно кога се во ПМС, но постои намирница од кујната која им помага во оваа состојба. Тоа е циметот, ароматичниот зачин со супер вкус и ...
сите 29 | | | веќе видена

Палачинките се секогаш добар избор, а овој рецепт одново ќе ве воодушеви! 3 јајца 50 гр шеќер 1 лимон 1/4 лажичка прашок за печиво 130 гр просеано брашно 170 ...
сите 75 | | | веќе видена

next