Готви.mk

Во јадењата особено тестата се користи сода или прашок за пециво. Ако некогаш сте се запрашале, ова е одговорот која е разликата. Сода се користи во киселкасти ...
сите 141 | | | веќе видена

Вистинско уживање – слатки мафини со кокос… 250 гр брашно 3 лажички прашок за печиво 75 гр кокосово брашно 125 гр шеќер јајце 250 мл млеко 3 лажици ликер од ...
сите 22 | | | веќе видена

Постои храна со која може да го подобриме видот. Тука на прво место се секако морковите кои имаат многу витамини и каротен и се познати по ова дејство.На ...
сите 2 | | | веќе видена

Септември мириса на ајвар, лутеница, малиџано, џем…Освен што се важни намирниците и подготовката, важни се и теглите. Стерилизирајте брзо и лесно тегли во ...
сите 156 | | | веќе видена

Ова е најчестата грешка која ја правиме кога појадуваме, а сите знаеме дека појадокот е најважен оброк. Иако овошниот сок е одличен извор витамини, не треба да ...
сите 134 | | | веќе видена

next