Готви.mk

За подготовка на ова јадење можете да користите намирници кои веќе ги имате во својот фрижидер. интегрален тост шунка сланина сирење чедар сирење моцарела ...
сите 120 | | | веќе видена

Направете си домашна смеса за поттикнување на апетиттот, ако имате ваков проблем. Ви требаат 10 грама рузмарин, 5 грама суво нане, 1 литар домашна ракија и 50 ...
сите 96 | | | веќе видена

Направете солени уштипци кои нема да може да престанете да ги јадете. 500 гр. полубело брашно 200 мл.млеко 270 мл вода 12 гр сол 1 јајце 2-3 лажици ракија ...
сите 107 | | | веќе видена

Сте пробале ли некогаш помфрит од тиква? 1 помала тиква 2 лажички кари 2 лажички лук во прав 1 лажичка кромид во прав 1/4 лажичка кајенски бибер 1 лажица ...
сите 100 | | | веќе видена

Во времето кога природата полека се спрема за зимски сон, едно овошје влегува во својата сезона. Тоа се – мушмулите. Токму сега е вистинското време за берба на ...
сите 8 | | | веќе видена

За следниот ручек подгответе вкусен гурмански паприкаш. 1 кг компири 300 гр пилешко месо 2 главици кромид 1 лажичка варен домат 1 пиперка 2 моркови црвена ...
сите 15 | | | веќе видена

next