Готви.mk

Цвеклото е можен и здрав зеленчук, супер делува на крвната слика, а сите правиме една грешка со овој вид на зеленчук. Листовите на цвеклото сите ги фрламе, а ...
сите 143 | | | веќе видена

Хроно исхраната неколку години по ред е многу користена во светот, како начин за здрав живот и симнување килограми и сало. Светот збудале по хроно диетата, но ...
сите 143 | | | веќе видена

Постои еден трик да знаете дека колачот со прашок за пециво се испекол добро. По исклучување на рерната, оставете го уште 10 минути на топло.Така ќе знаете ...
сите 143 | | | веќе видена

Сите сакаме да се разбудиме со кафе, да се расониме и да уживаме, но има и подобар начин да почне денот, воедно и поздрав. Какаото е супер намирница, здрава, ...
сите 143 | | | веќе видена

Направете неодоливи кнедли со праски. 1 кг компири 6 праски 1 јајце 650 гр брашно 40 гр маргарин 100 гр шеќер 1 лажичка цимет 1 кесичка ванилин шеќер Компирите ...
сите 143 | | | веќе видена

Ако зелената салата изгуби од свежина, има супер трик. Исечете ја ситно и ставете ја кратко да отстои во ладна вода. Нека има и малку лимонов сок во водата и ...
сите 143 | | | веќе видена

Направете посебно смути со тиква и чиа. 250 гр. тиква 1 портокал 1 јаболко 2 лажички мед 1 чажиче чиа Се сече тиквата се става да се вари во врела вода, а ...
сите 143 | | | веќе видена

next