Готви.mk

Направете вкусен сос Аурора. 40 гр. брашно 40 гр. маргарин 500 мл. млеко 1 лажица доматен сос бибер, сол и мускатно оревче Се растопува маргарин на тава, се ...
сите 96 | | | веќе видена

Сувиот квасец е корисна намирница која помага за полесно нараснување на тестото. По отварањето на кесенце сув квасец, се препорачува веднаш да се искористи или ...
сите 99 | | | веќе видена

Пробајте го овој трик и уживајте во вкусни пржени компири… Британските студенти од Универзитетот Есекс и Самуел Вајтбред развиле метод кој дава совршено пржени ...
сите 140 | | | веќе видена

Шеќерот, без разлика дали кафеав или пак бел, трае вечно. Ако се стврдне со време се рони така што се загрева и меша, како и медот.Не се размножуваат бактерии, ...
сите 99 | | | веќе видена

Јаболковиот оцет е една од најздравите и најевтини намирници, а има и неограничен рок на траење. Може да купите повеќе и да не се плашите за рокот.Супер е за ...
сите 99 | | | веќе видена

Чајот од ѓумбир е чај против стрес и многу помага за нервите. Регулира и чувство на нелагодност во стомакот, намалува воспаленија, помага за болки во зглобови, ...
сите 69 | | | веќе видена

next