Готви.mk

Тестото нема да ви се лепи кога го матите, ако употребите еден трик. Маталките намачкајте ги со масло.Така нема да имате мака. Добар апетит! Повеќе вести на ...
сите 125 | | | веќе видена

Брз и неодолив десерт… 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици гриз 6 лажици брашно 1 кесичка прашок за печиво 3 шолји шеќер Разматете јајца со шеќер, па додајте ги ...
сите 139 | | | веќе видена

Ако јадевте лук има начин како да се спасите од мирисот. Има намирници кои го убиваат мирисот. Тука е магдоносот познат како намирница за неутрализирање на лош ...
сите 154 | | | веќе видена

Содата има корисна намена во домот. Таа ја одбива влагата, па ако сакате да не ви се замаглуваат стаклата, пребришете ги со крпа со сода и вода. Ова е супер и ...
сите 147 | | | веќе видена

Направете супер вкусен орео сладолед. 500 мл. слатка павлака 1 ванилин шеќер 2 лажици шеќер во прав 12 орео кекси 100 гр. млечно чоколадо Се мати со миксер ...
сите 129 | | | веќе видена

Направете супер пилешко со шампињони. 400 гр. пилешко 200 гр. шампињони 50 мл. масло 1 чешне лук 1 лажиче ѓумбир ½ лажички сол 1 лажиче вегета Се сече месото ...
сите 129 | | | веќе видена

Ако имате изгореници од сонце, има едноставни лекови од кујната. Сварете 50 гр. камилица со 3 децилитри млеко, па процедете.Сварете 50 гр. ленено семе со 2 дл. ...
сите 15 | | | веќе видена

Сите сакаме совршени крофни, а постои начин како уште повеќе да ги разубавиме рецептите. Во тестото за крофни на крај ставете 1-2 лажички оцет.Тестото ќе биде ...
сите 16 | | | веќе видена

Вкусно јадење кое ќе го обожавате! 1,5 кг телешки ребра масло 1,5 кг компири бибер сол 150 гр путер кромид малку свежо сечкан магдонос Зачинете го телешкото со ...
сите 141 | | | веќе видена

next