Готви.mk

Вреден трик кој секоја домаќинка треба да го знае. Ако некогаш ви одлетале мислите и сте го пресолиле јадењето со мало невнимание, можете брзо и лесно да го ...
сите 9 | | | веќе видена

Необично, но вкусно вариво готово за ручек. 3 лажици масло 300 гр портокалова тиква 100 гр црвена пиперка 1 мешавина за фино вариво 100 гр кељ 60 гр пченка 1 ...
сите 54 | | | веќе видена

Крцкави топчиња кои ќе ги обожавате! 500 гр компири 1 јајце 150 гр фета сирење магдонос 2 парчиња млад кромид 100 гр презла брашно сол бибер Компирите ставете ...
сите 55 | | | веќе видена

Магнезиумот во нашето тело е директно одговорен за нашите коски, и е најранлив микроелемент, кој лесно се разградува, но во последните 100 години според ...
сите 11 | | | веќе видена

Можете ли да замислите подобро освежување за врелите летни денови од вкусно и декоративно изненадување во чаша кое мами со аромата. 1 дл. млеко 150 гр. јагоди ...
сите 12 | | | веќе видена

Не се здрави, дебелеат и не се препорачуваат по 19 часот. Овие намирници избегнувајте ги по секоја цена. Тука секако е лутата храна која предизвикува надуеност ...
сите 10 | | | веќе видена

Сите сакаме дом кој ќе мириса убаво, свежо и ќе биде чист, а секако и ќе блеска. Има едно решение за сите овие желби, а тоа е белиот оцет кој е евтина и моќна ...
сите 6 | | | веќе видена

next