Готви.mk

Џем од лимон кој ќе ве освои на првиот залак! 500 гр лимон 1/2 л сок од лимон 50 гр путер 1,15 кг шеќер 1 кесичка прашок за желирање Излупете ги лимоните, при ...
сите 50 | | | веќе видена

Фантастичен вкус, брза припрема! 1,5 мала шолја остро брашно 3 лажици какао во прав 1 мала шолја шеќер 1 лажичка сода бикарбона 1/2 лажичка сол 1 лажичка ...
сите 50 | | | веќе видена

Вкусен ручек кој ќе го обожавате! 800 гр јунешко месо 2 главици кромид масло сол бибер малку црвена пипер 1/2 главица лук листови целер листови магдонос 2 ...
сите 63 | | | веќе видена

Биберот е намирница која многу помага, и ја чува белината на облеката. Ставете неколку зрна во машината кога ставате прашок, и исперете ја облеката. Ќе биде ...
сите 13 | | | веќе видена

Ако мака мачите со бубашваби и лебарки дома, кои излегуваат постојано секој период од годината, спасете се со мал трик кој не чини многу пари. Ставете на ...
сите 13 | | | веќе видена

Постојат неколку чекори за готвење со лиснато тесто, за рецептот да биде успешен и вкусен. Пред печењето калапот не треба да се премачка со маснотија, доволно ...
сите 12 | | | веќе видена

Готова за 20 минути – пица со малку поинаков фил. тесто за пица 1 шолја цветови брокула 2 чешниња лук 2 мали шолји изрендано чедар сирење сол бибер Развлечете ...
сите 63 | | | веќе видена

Фина и сочна, одлична за доручек, вечера или ужина… 200 гр макарони 3 јајца 100 гр кисела павлака 200 гр шунка 1 лажица сирење магдонос 2 лажици гриз сол масло ...
сите 63 | | | веќе видена

Ќе се сложите кога ќе кажеме дека нема човек кој не сака слатко. Токму поради тоа обожаваме да гледаме како се прават разни слатки специјалитети. Во ...
сите 50 | | | веќе видена

next