Готви.mk

Брза подготовка, фантастичен вкус! 110 гр путер 1 јајце 3 жолчки 110 гр шеќер 60 гр бадеми или ореви 2 лажици рум 110 гр брашно Путерот измешајте го со 1 јајце ...
сите 67 | | | веќе видена

Вкусни мафини со сирење. 2 чаши брашно 1 чаша јогурт 1/2 чаша масло 3 јајца 1 прашок за печиво 1 лажичка сол 200 гр фета сирење Јајцата разматете ги со масло и ...
сите 70 | | | веќе видена

Направете напиток со цреши за регулирање холестерол и намалување воспаленија. 100 гр. цреши 1 рака спанаќ 1 банана 3 дл. млеко козјо или козји јогурт 1/2 ...
сите 37 | | | веќе видена

Направете вкусна овошна торта. 6 јајца 10 лажици шеќер 2 ванила 12 лажици брашно 2 канчиња кисело млеко со 10 лажици шеќер 2 желатина јагоди, кајсии, банани, ...
сите 38 | | | веќе видена

next