Готви.mk

Ако сакате да останете здрави во текот на целата година консумирајте по една лажица од оваа благотворна смеса секој ден. 1 кг мед 4 лимони 300 гр ореви 200 гр ...
сите 11 | | | веќе видена

Имате изненадни гости, ви се јаде нешто благо на брзина, не сакате да поминувате многу време во кујна? Оваа торта е идеална за вас! 500 мл слатка павлака 400 ...
сите 60 | | | веќе видена

Наместо да ги фрлате лушпите од јајца, искористете ги да си помогнете во кујната. Ако измелите неколку и ги пуштите во одвод, потоа пуштите млаз вода, ќе се ...
сите 19 | | | веќе видена

Во секое домаќинство во секој момент ги има овие три намирници – компири, кромид и јајца. И ако мислите дека од овие состојки не може да се направи ...
сите 73 | | | веќе видена

Ако сакате да не се создаваат дамки на славината дома, се што ви треба е масна крпа. Истријте ја славината, па масното нема да дозволи да се таложи вода и ...
сите 9 | | | веќе видена

next