Архива на вести за 23 Мај 2020

Охрид, 23. мај 2020 (Inpress) – Вечерва, во предвечерјето на денот на сесловенските просветители, Светите Кирил и Методиј, на програмата на МТВ 1, од 23:05 ...
сите 3 | | | веќе видена

Истражувања направени во последниве месеци, покажале слаба поврзаност помеѓу климата и коронавирусот. Верувањето дека колку е повлажно и потопло толку е ...
сите 4 | | | веќе видена

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“ новиот дел после подвозникот од десната страна,од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон сива боја ...
сите 134 | | | веќе видена

Видеото кое пред неколку часа на својот Фејсбук профил го објави Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ беше експресно избришано од лицето кое го постирало, но со денешната ...
сите 51 | | | веќе видена

Интегрален текст од писмо до јавноста на тројца проректори на Универзитетот Св. Кирил и Методиј - Свесни дека кризата предизвикана од корона вирусот на ...
сите 63 | | | веќе видена

Лекарите во Италија забележале необичен случај на пациент заразен од коронавирусот. Добро е познато дека вирусот корона предизвикува низа непријатни симптоми, ...
сите 20 | | | веќе видена

Вердер Бремен со само 18 бодови е блиску до испаѓање од германската Бундеслига. „Зелените“ од Бремен се во длабока криза, а најавите од Германија се дека и ...
сите 98 | | | веќе видена

Нема потреба од нервоза и вознемиреност околу сметките за потрошена електрична енергија. Ова не e генерална состојба туку поединечни случаи кои добиле или ...
сите 24 | | | веќе видена

Две десетгодишни деца од Франција кои си играле во градината на семејниот дом во Вендоме, за време на коронавирусот, пронашле вредно откритие. Откако ...
сите 6 | | | веќе видена

Баер Леверкузен предводен од Каи Хаверц триумфираше на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах со 1-3, Борусија Дортмунд немаше многу мака против Волфзбург, ...
сите 53 | | | веќе видена

Апелираме до владата да преземе конкретни мерки и дејствија за да се регулира работењето и конечно да стави крај на неправдата која се прави врз граѓаните на ...
сите 56 | | | веќе видена

„Заедно со кандидатите за пратеници од Изборната единица 3 денеска имавме координативен состанок со Регионалниот изборен штаб.Разговаравме за справувањето со ...
сите 262 | | | веќе видена

Во првиот круг од овосезонската Бундеслига, како „гром од ведро небо“ стигна резултатот од Франкфурт, кога Ајнтрахт го понижи Баерн Минхен со убедливи 5:1. Тоа ...
сите 86 | | | веќе видена

Избори во овој момент се решение, а не проблем. СДСМ ги стартуваше работните средби со кандидадите за пратеници во речиси сите изборни единици. Ставот на ...
сите 204 | | | веќе видена

31-годишниот Мартин Стојаноски од Прилеп, кој до минатата година работеше како пожарникар во Територијалната противпожарна единица Прилеп, денеска направи ...
сите 35 | | | веќе видена

Почитувани сограѓани, Ми претставува особена чест да ви го честитам 23 Мај, Националниот ден на Власите. На овој ден во 1905 султанот Абдул Хамид Втори го ...
сите 40 | | | веќе видена