Тимот ќе му испадне од лигата, а тој самоуверен: „Јас сум најдобриот за оваа екипа“

Вердер Бремен со само 18 бодови е блиску до испаѓање од германската Бундеслига. „Зелените“ од Бремен се во длабока криза, а најавите од Германија се дека и ...
| | веќе видена | слични

Кариерата на Михаел Скибе се движи во опасна надолна линија, а денеска 54-годишниот тренер доби отказ и нема да биде предводник на младиот тим на Борусија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во вчерашното вонредно коло во германската Бундеслига и во втората по ранг лига, популарната Цвајте, се случи навистина интересен момент. Имено, фудбалерот од ...
| | веќе видена | слични

Волфсбург на гостувањето кај Баер Леверкузен славеше убедливо со 1:4. После минималното водство во првото полувреме гостите одиграа фантастично и во ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно, но вистинито. Денис Диекемиер 11 години чекаше на првиот гол во кариерата. Диекемиер вчера донесе победа на својот Сандхаусен на гости кај Вехен ...
| | веќе видена | слични

Денис Декмаер е 30-годишен десен бек и капитен на германскиот второлигаш Сандхаузен кој засекогаш ќе по памти денешниот ден. Сандхаузен гостуваше кај Вехен во ...
| | веќе видена | слични

Денешната програма во Бундеслигата не можеше да започне подобро и поатрактивно, но по дуелот меѓу вечните ривали Борусија Дортмунд и Баерн Минхен, вечерва се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 255 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимот ќе му испадне од лигата, а тој самоуверен: „Јас сум најдобриот за оваа екипа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: