Архива на вести за 23 Мај 2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, заедно со тимот кој ја изведе првата трансплантација на срце со изјава за медиумите пред Клиниката за Државна ...
сите 130 | | | веќе видена

Медиумите на албански јазик објавија информација дека Реисот Сулејман Реџепи повторно се оженил, овојпат за 50 години помлада девојка. Според медиумите утре на ...
сите 100 | | | веќе видена

На Клиниката за Државна Кардиохирургија во Скопје, по 6 часа операција, во 2 часот по полноќ беше трансплантирано новото срце во телото на 54 годишниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Во исто време Трамп се спротивстави и на наредбите за носење заштитна опрема во затворени простории при посетата на фабриката на Форд во Мичиген, заради како ...
сите 65 | | | веќе видена

Два бубрега од истиот донор кој донираше срце, во моментов се трансплантираат на Клиниката за Урологија кај двајца пациенти со хронична бубрежна слабост кои со ...
сите 114 | | | веќе видена

На државната Клиниката за кардиохирургија синоќа беше изведена првата кадаверична трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор.Од ...
сите 112 | | | веќе видена

Денарот е стабилен со години, стабилен останува и во текот на корона кризата, и простор за загриженост нема. Народната банка гарантира дека денарот е и ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Клавирот од плексиглас, поставен пред шест години на кружниот тек на улицата Васко Карангелевски во Битола, е отстранет, а на негово место градските комунални ...
сите 9 | | | веќе видена

Вечерва на Клиниката за Државна кардиорирургија се изведува првата кадаверична трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор. Во моментов е ...
сите 217 | | | веќе видена

На Клиниката за државна кардиохирургија во Скопје, по шестчасовна операција, во два часот по полноќ беше трансплантирано новото срце во телото на 54-годишниот ...
сите 150 | | | веќе видена

На Клиниката за државна кардиохирургија во Скопје, по шестчасовна операција, во два часот по полноќ беше трансплантирано новото срце во телото на 54-годишниот ...
сите 293 | | | веќе видена