БОГАТИТЕ ОСТАНАА БОГАТИ, СИРОМАШНИТЕ СТАНАА СЕ ПОБРОЈНИ: Кoрона кризата го „билда“ бројот на невработени


2 копии

Ако се погледнат статистичките податоци објавени од Агенцијата за вработување, во април бројот на невработени е поголем од претходните месеци.Пандемијата со ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на коронавирусот предизвика глобални пореметувања поради кои сè што досега правевме е променето во насока на спречување на заразата. Поинакви се ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот ги опустоши бизнисите. Дуќанот се издава, локалот е затворен. Ова се најчестите натписи кои се испишани на излозите од дуќаните во центарот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако корона кризата продолжи, голем број работници од туристичкиот сектор ќе останат без работа. Станува збор за бројка од 4.000 до 20.000 работници. Тие ќе ...
| | веќе видена | слични

Ваквите претпоставки стопанските комори ги базираат на студија, спроведена од 13 до 26 април, а анализата вклучува 64 фирми. Поради резултатите од истата, ...
| | веќе видена | слични

Туристичко- угостителскиот сектор е најпогоден од коронакризата. Угостителите се надеваат дека веќе следната недела ќе почнат да се отвараат капацитетите за ...
| | веќе видена | слични

До август или септември, масовно се откажани аранжманите во туристичкиот сектор во земјава, а има и драстичен пад на бројот на туристи , што се очекуваа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави на Канал 5 телевизија дека ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БОГАТИТЕ ОСТАНАА БОГАТИ, СИРОМАШНИТЕ СТАНАА СЕ ПОБРОЈНИ: Кoрона кризата го „билда“ бројот на невработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: