Архива на вести за 23 Мај 2020

Анализите во фиока, министрите за финансии и економија дополнително ќе одлучуваат за судбината на штетното екстралесно гориво кое влегува во земјата и ја ...
сите 56 | | | веќе видена

По двомесечна пауза продолжија фудбалските возбудувања во најсилниот унгарски фудбалски шампионат, лидерот и актуелен бранител на титулата Ференцварош со ...
сите 11 | | | веќе видена

На денешната прес конференција одржана по повод првата трансплантација на срце во нашата земја зборуваа министерот за здравство доц. д-р. Венко Филипче, проф. ...
сите 93 | | | веќе видена

Д-р Кристојан БУНДОВСКИ Почитувани, Доцна во ноќта додека градот спиеше во 02:43 часот зачука срце.....Во Република Македонија, на Универзитетската Клиника за ...
сите 215 | | | веќе видена

Утре на Фитр Бајрам, џамијата во тетовско Порој ќе остане затворена. Така одлучи имамот Максут Абази. Смета дека епидемијата и верата не треба да одат заедно. ...
сите 128 | | | веќе видена

Пристигна сезоната на јагоди, омиленото овошје на многумина, но по овие фотографии, можеби ќе посакате да најдете нов фаворит помеѓу овошките. Имено, се верува ...
сите 6 | | | веќе видена

Ги сруши сите рекорди на интернетЈужнокорејскиот пејач Псај или Парк Џеи-санг, долги години е на тамошната сцена, а откако ја објавил песната ''Gangnam styl" ...
сите 4 | | | веќе видена

Статус на Филип Штаклев:Епа вака, денешниот статус сакам да го посветам на нашиот Амбасадор Ивица Боцевски во Бразил и МНР. Пред 65 дена мојата компанија, како ...
сите 9 | | | веќе видена

Социјалното дистанцирање на плажите ова лето ќе се применува низ сите плажи во светот. Многубројни летувалишта ширум светот морале да пронајдат начин како ...
сите 8 | | | веќе видена

Синот на 54-годишниот пациент кој е првиот на кому му беше трансплантирано срце во земјава, денеска изрази сочуство и благодарност до семејството на донорот – ...
сите 84 | | | веќе видена

Кандидатите за пратеници од Изборната единица 3 од коалицијата „Можеме” предводена од СДСМ денеска во Штип имаа координативен состанок, на кој, како што рече ...
сите 412 | | | веќе видена