24 Вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата 24 анализа потенцираше дека ќе се борат против пресудата од „Талир 2“. - Ќе се бориме против таа ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата 24 анализа рече дека последниот предлог од Франција не ветува почетокот на преговори, тоа е само ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата 24 анализа истакна дека опозицијата продолжува со активизмот и со блокадите. Ќе имаме протесно ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата 24 анализа истакна дека опозицијата продолжува со активизмот и со блокадите. Ќе имаме протесно ...
сите 300 | | | веќе видена

Украинско-руската војна отвори нова пандорина кутија-онаа на лажни вести. Дали се вклучени платеници од други земји меѓу кои и Македонија и колку од нив се ...
сите 13 | | | веќе видена

Охридското езеро трпи голем притисок и загадување последните две три децении и затоа е потребна итна акција смета Даниел Богнер експерт за заштитени подрачја. ...
сите 8 | | | веќе видена

Сите опции на граѓанска непослушност - ова е една од опциите за кои Христијан Мицксооки размислува како клучна за целосната блокада на системот, која ја најави ...
сите 106 | | | веќе видена

Францускиот предлог е најлош досега, вели поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров на панел дискусијата „Бугарското вето на македонските ...
сите 1420 | | | веќе видена

БЕГ остана без лиценца, ќе се бара чаре за парно греење во Скопје. Одлуката ја донесе Регулаторната комисија за што Бислимовски очекува роковите да бидат куси ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерството за здравство на Либан денеска соопшти дека првиот случај на мајмунски сипаници во таа земја е откриен кај лице кое се вратило од странство и ...
сите 99 | | | веќе видена

Претседателката на Владата на Република Финска Сана Марин пристигна во еднодневна работна посета на Република Северна Македонија. Премиерката Марин во Владата ...
сите 66 | | | веќе видена

МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ продолжува да ги радува играчите на Видеолотарија Касинос Австрија, во последнава недела со двајца добитници и со вкупна сума од над три милини ...
сите 14 | | | веќе видена

Емануел Макрон не доби апсолутно мнозинство во францускиот парламент. Центристичката коалиција предводена од францускиот претседател го загуби мнозинство во ...
сите 83 | | | веќе видена

Францускиот предлог на еден начин сака да ја извлече бугарија од ситуацијата во која беше досега, но ние мора да бидеме внимателни што добиваме и што губиме. - ...
сите 67 | | | веќе видена

Францускиот предлог е лош за Македонија и владата не смее да го прифати. Институциите треба веднаш да реагираат, а во Собранието веднаш да почне разгледување ...
сите 1469 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека е недозволиво власта да молчи за францускиот предлог за решавање на бугарскиот спор со Македонија. Обвинуваа дека со ...
сите 242 | | | веќе видена

next