24 Вести

Лицата со попречености во Струмица се соочуваат со ограничување во пристапот до Основниот суд или пак услугите од адвокати извршители или нотари во ова ...
сите 14 | | | веќе видена

Иако македонските власти дале гаранции дека на Африм Исмаиловиќ, осуден на доживотен затвор во процесот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското ...
сите 28 | | | веќе видена

И туристичките водичи ќе се придружат на протестот организиран пред владата. Доставиле барања до владата и најавуваат дека во вторник ќе се приклучат на ...
сите 94 | | | веќе видена

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе биде местото за масовна вакцинација на жителите од истокот. Салата денес е под клуч, но од Здравствениот дом велат ...
сите 16 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 251 | | | веќе видена

Со комбе на Брза помош од приватна здравствена установа пратеничката на СДСМ Билјана Костадиновска Стојчевска, иако заразена со коронависрус денеска беше ...
сите 610 | | | веќе видена

По два месеца драми и натегање меѓу политичките партии попладнево пратениците и од власта и од опозицијата, конечно го изгласаат петтиот пакет антикризни мерки ...
сите 610 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски попладнево пред почетокот на закажаните седници во Собранието уште еднаш повтори дека нема ...
сите 610 | | | веќе видена

Неспособна да одговори на секојдневното одобрување и поздравување од страна на граѓаните на проектите на Град Скопје реализирани за само три години, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 35 | | | веќе видена

Петтиот пакет на мерки ќе биде изгласан денеска и без опозицијата и помошта ќе стигне до граѓаните, порача денеска координаторот на пратеничката група на СДСМ, ...
сите 610 | | | веќе видена

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев уште вчера по најавата на власта дека ако не се обезбеди кворум за гласање на седниците во Собрание, заразените ...
сите 610 | | | веќе видена

Зетот за сестра на секретарот на Градот Скопје добил пет јавни набавки од Градот од 10 милиони денари, обвинува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. ...
сите 25 | | | веќе видена

Пратеничката Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ објави фотографија на Фејсбук облечена во скафандер и објави дека пристигнува во Собрание за да учествува ...
сите 610 | | | веќе видена

next