24 Вести

Абдуш Демири е предлогот на Беса за директор во Анегцијата за вработување, Аднан Азири доколку добие дозвола од владата, ќе седне во Железници и транспорт, ...
сите 33 | | | веќе видена

Јован Деспотовски, директорот на Фонд за иновации во емисијата 24 анализа смета дека светот нема универзално решение. Имаме ситуација во светот каде имаше ...
сите 7 | | | веќе видена

Денеска без вода ќе останат жителите на Центар, Аеродром, Кисела Вода, Лисиче, Ново Лисиче, Припор, Сопиште, Драчево и Пинтија поради голем дефект на булевар ...
сите 74 | | | веќе видена

Јован Деспотовски, директорот на Фонд за иновации во емисијата 24 анализа смета дека светот нема универзално решение. Имаме ситуација во светот каде имаше ...
сите 7 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Трајко Славески во емисијата 24 анализа посочи дека кај нас со денови и недели стапката на позитивност надминува над 20 проценти. ...
сите 28 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи кој е во самоизолација, во емисијата 24 анализа рече дека денес заседаваше кризниот штаб и утре на седница на ...
сите 7 | | | веќе видена

Во врска со настапот на г. Трифун Костовски, еден од доминантните сопственици на „Еуростандард банка“ АД Скопје – сега во стечај, во емисијата „Студио 10“ на ...
сите 142 | | | веќе видена

11 поплаки од граѓани стигнале до Регулаторната комисија за ладни радијатори. И по почетокот на грејната сезона се уште немаат парно греење. Поплаки од граѓани ...
сите 136 | | | веќе видена

Итна декриминализација за поседување и лична употреба на канабис, легализација на растенија за лична употреба, дозвола за лекари од јавното и приватно ...
сите 29 | | | веќе видена

Да се тестираат за коронавирус сватовите кои присуствуваа на свадби во странство и ако неколкумина излезат позитивни, организаторот на веселбите да се повика ...
сите 28 | | | веќе видена

Ваква е ситуацијата во еден од парковите општината Аеродром која води во Скопје по бројот на зарзени со ковид 19. Деца во парковите, наместио во градинките. ...
сите 154 | | | веќе видена

next