24 Вести

Покрај неговата болест која му го отежнува животот, триесетгодишниот Стефан Ивановиќ, кој има церебрална парализа, води уште една битка, војува со неизвесноста ...
сите 2 | | | веќе видена

Притисоци, неосновани постапки против претставници на Независниот синдикат на полицијата, мобинг, уцени и закани се само дел од постапките на највисоките ...
сите 13 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ Фросина Ременски се огласи по повод текстовите на порталите „Република“ и „Инфомакс“, во кои се наведува нејзина наводна инволвираност во ...
сите 264 | | | веќе видена

Во натпревар од 3.коло на шампионатот на Англија, Челси попладнево на гостински терен го совлада Норвич со 3:2. Оваа победа беше прва за „сините“ оваа сезона, ...
сите 55 | | | веќе видена

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил објави дека ќе покрене тужба против порталот „Република“ за, како што вели, ...
сите 108 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска негира негова наводна вмешаност во случајот „Рекет“, и побара од „Република“ да ја повлече како што ...
сите 264 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш отфрли секаква негова вмешаност, како и инволвираност на високи функционери во случајот „Рекет“. Заев, кој денеска е во ...
сите 264 | | | веќе видена

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 264 | | | веќе видена

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро им нареди на вооружените сили да помогнат во гаснење на големите пожари во Амазонската прашума – белите дробови на ...
сите 155 | | | веќе видена

Наша цел не е само да бидеме номинална, туку членка што ќе се грижи и за пошироките безбедносни предизвици и активно ќе ја поддржува глобалната безбедност…По ...
сите 19 | | | веќе видена

Полицијата на Попова Шапка уапси германски државјанин баран преку Интерпол заради организирање и набавка на 700 кг. наркотична дрога кокаин од Јужна Америка до ...
сите 198 | | | веќе видена

next