24 Вести

„Рекет“ и вмешаноста на Катица Јанева во скандалот дополнително ќе ги закомплицира преговорите за новиот закон за СЈО со кој треба да се реши статусот на СЈО. ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обвинува власта дека сака по секоја цена него да го вклучи во случајот „Рекет“, за да го релативизира ...
сите 441 | | | веќе видена

Што се случувало со истрагата „Поштенска банка“, дали Катица Јанева пробала да влијае врз овој случај и како нејзиниот пријател Сашо Василевски купил стан на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Доцнат субвенциите во земјоделието, се жалат земјоделците од штипско. Државата ги исплаќа, но не го погодува времето кога тие им се најпотребни. Земјоделците ...
сите 119 | | | веќе видена

Со средства од соседна Бугарија во висина од 138 илјади евра реконструирана е зграда од струмичкт касарна која ќе биде повеќенаменски социјален центар каде ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче упати отворен повик до опозициската ВМРО-ДПМНЕ со своите експерти и кадровски капацитети да се вклучат и да учествуваат ...
сите 64 | | | веќе видена

Таблите на спомениците во центарот на Скопје, поставени вчера, не издржаа ниту еден ден. Изутринава можеше да се забележи дека натписите преку кои се акцентира ...
сите 166 | | | веќе видена

Силен дожд ги зафатиделовите на западна Јапонија, откако рано утринава тропска бура Крос го погодила копното, а АП пренесува дека најмалку 11 лица се ...
сите 35 | | | веќе видена

Индија во следните денови ќе ги укине ограничувањата за слобода на движење и комуникации во Кашмир, соопшти индиската Влада, одговарајќи на критиките за ...
сите 100 | | | веќе видена

Повеќе стотици дечиња од Битола и од Скопје ќе ја започнат новата учебна година со хуманитарната „Трка на радоста“, што ќе се одржи на 1 септември (недела) во ...
сите 13 | | | веќе видена

Го трчаме последниот круг од маратонот, до конечната победа, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција во седиштето на ...
сите 441 | | | веќе видена

next