24 Вести

За една година ние имаме преземено конкретни и сериозни чекори за решавање на проблемот со бездомните кучиња, но законите и бирократските процедури не ни ...
сите 22 | | | веќе видена

„На КАРИЛ денеска било физички и вербално нападнато медицинско лице кое работи на Клиниката“ соопштија денеска од Министерство за здравство. Според првичните ...
сите 29 | | | веќе видена

Вториот албум на Гоце Стевковски септет насловен „ Homage to a dreamer “ ќе ја доживее својата концертна премиера пред публиката. Неколку месеци по неговото ...
сите 10 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев за членот 36 од Уставот, каде со уставните амандмани не се менува името Република Македонија со новото Република Северна Македонија и за ...
сите 29 | | | веќе видена

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо ...
сите 67 | | | веќе видена

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
сите 56 | | | веќе видена

Првиот нацрт-амандман за промена на Уставот денеска помина на собраниската Комисија за уставни прашања со десет гласови „за“ и пет против. Со овој ...
сите 186 | | | веќе видена

Предаден во употреба новиот водоснабдителен систем за Гевгелија, преку кој на гевгеличани им се обезбедуваат дополнителни количини квалитетна вода за пиење. ...
сите 8 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска предмалку во придружба на полициски службеник го напушти судењето во предметот „27 април“ откако и се слоши во судницата. ...
сите 31 | | | веќе видена

Европската и евроатлантската интеграција на Република Македонија, динамичната билатерална соработка меѓу двете земји на политички и на економски план биле теми ...
сите 34 | | | веќе видена

Создавањето на нашата држава беше остварување на вековниот стремеж на граѓаните во Македонија за своја држава, а Институтот за национална историја – прва ...
сите 6 | | | веќе видена

next