24 Вести

Сместувањето и третманот на Бојан Јовановски во притворот во Шутка се на задоволително ниво, констатирал Народниот правобранител кој вчера го посети ...
сите 152 | | | веќе видена

Мора да има прочистување на судството и обвинителството – чесните судии и обвинители не треба да се плашат од злоупотреби при спроведување на процесот, вели ...
сите 178 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и Светска банка покренуваат заедничка иницијатива со земјите од регионот за една работна група што ќе се справува полесно со ...
сите 43 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска утре ќе треба да даде отчет пред Советот на јавни обвинители за заканувачката СМС порача испратена до судиите кои ја пуштија ...
сите 335 | | | веќе видена

Во јавно испрашување за време на состанокот на европските народни партии во Загреб бугарскиот премиер Бојко Борисов прво го праша Христијан Мицкоски дали ...
сите 103 | | | веќе видена

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината, истакна е динаесетгодишниот Јане Велковски, на самитот на УНИЦЕФ во Њујорк по повод ...
сите 83 | | | веќе видена

Скопје, 20.11.2019 - Нафтената компанија Gulf Oil донираше нафта во вредност од 1.200.000 денари за потребите на Бигорскиот манастир, „Св. Јован Крстител“, и ...
сите 15 | | | веќе видена

Имаме стабилни односи со дуи, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со ...
сите 65 | | | веќе видена

Чесните судии и обвинители не треба да се плашат од злоупотреби при спроведување на процесот на ветинг – порача министерката за правда Рената Дескоска. Таа ...
сите 178 | | | веќе видена

next