24 Вести

Наместо од октомври по новиот автопат Миладиновци-Штип ќе се вози од ноември. Пролонгирањето е минимално поради врнежите и проблемите на терен што сега се ...
сите 18 | | | веќе видена

Жалам за настанот што се случи, го осудувам, но мора да истакнам дека македонската полиција реагираше веднаш и за неколку часа е утврден сторителот и изведен ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов го прими секретарот за одбрана на соединетите американски држави Џејмс Матис. Во соопштението од кабинетот на иванов ...
сите 276 | | | веќе видена

Мануел Сарацин, пратеник од редовите на Зелените и член на Комитетот за Европската Унија во германскиот Бундестаг денеска на средба со министерот за надворешни ...
сите 230 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин се очекува денеска да биде домаќин на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, при што ќе разговараат за мировните напори ...
сите 91 | | | веќе видена

Македонија и Грција на едно место заеднички ќе вршат контрола на прекуграничниот транспортот на опасни радиоактивни матријали. Технолошкиот образовен институт ...
сите 2 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан е во посета на земјава. Тој имаше свое обраќање на манифестацијата денови на Медиумите ЕУ – Западен Балкан, во ...
сите 169 | | | веќе видена

Весникот „Њујорк тајмс“ во своето синоќешно издание пишува за обидите на Москва референдумот да не успее. Весникот оценува дека главна цел на оваа пропагандна ...
сите 276 | | | веќе видена

Убеденост дека во грчкиот Парламент постојат политички сили за да биде ратификуван договорот од Преспа, и покрај ставот на коалицискиот поартнер Панос Каменос, ...
сите 154 | | | веќе видена

Ќе направам се за овој договор да не дојде во парламентот. Но, ако договорот дојде во парламентот, тогаш немам друг избор, вели Панос Каменос повторувајќи го ...
сите 154 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис утрово пристигна во официјална посета на Македонија. На аеродромот во Скопје, секретарот за одбрана на САД, Матис ...
сите 276 | | | веќе видена

Висока воена делегација на националната гарда (НГ) на американската сојузна држава Вермонт, предводена од Командантот на гардата, генерал-мајор Стивен Креј од ...
сите 22 | | | веќе видена

next