24 Вести

Во Македонија и на северната хемисфера денеска во 03:54 часот почна есента. Во исто време на јужната полутопка настапува пролетта. На првиот ден од есента ...
сите 28 | | | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) ги продолжува подготовките за претстојниот референдум на 30 септември, а јавната пропаганда се интензивира и на терен меѓу ...
сите 58 | | | веќе видена

Под мотото „Симнуваме капа“ вечерва во Битола започнува 39тото издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“. Светски познатата ...
сите 102 | | | веќе видена

На 40тина минути пред полноќ Кривичниот суд го исклучи последното светло во големата судница. 13 часа се распитуваа шестмина сведоци. На паузите обвинетите ...
сите 43 | | | веќе видена

Инвестирањето во младите земјоделци како двигател во земјоделскиот сектор е од исклучителна важност на МЗШВ, порача министерот Љупчо Николовски на саемот за ...
сите 36 | | | веќе видена

Вчера вечер, нешто после 23,10 часот, Кривичниот суд побарал полициска асистенција откако на заминување од судот еден од обвинетите предизвикал инцидент. ...
сите 11 | | | веќе видена

Триесетина граѓански организации од земјава ќе формираат национална хидро мрежа за да имат преставници во регулаторна кога ќе се расправа за цената на чиење на ...
сите 2 | | | веќе видена

Од ДИК немаат комплетни податоци за бројот на пријавени во целата држава, а според податоците од источна Македонија бројот на пријавени во оваа категорија е ...
сите 25 | | | веќе видена

Се помал е интересот за студирање на туризам а се поголема потребата од професионални готвачи,туристички работници и келнери на охридската ривиера.Загрижувачки ...
сите 2 | | | веќе видена

Стационарот не е фарма за животни скитници каде што Градот може да ги чува, откако ќе добијат третман, во рок од 30 дена мора да ги вратиме од местото каде ...
сите 18 | | | веќе видена

Во Скопје вечерва се промовира книгата „10+1 прашања и одговори за македонското прашање“ од Костис Карпозилос и Димитрис Христопулос. Професорот Христопулос ...
сите 14 | | | веќе видена

Исчекор беше направен со храброста на вашите лидери, меѓу Вашата земја и Грција, со кој се стави крај на 27-годишниот спор. Спогодбата од Преспа овозможува ...
сите 68 | | | веќе видена

Борусија Дортмунд се наоѓаше пред првиот сезонски пораз во Бундеслигата на гостувањето кај Хофенхајм, но и покрај тоа што остана со играч помалку успеа да се ...
сите 4 | | | веќе видена

next