24 Вести

Правото на децата на соодветно образование и здравствена заштита, како и правото на здрава животна средина и чист воздух, биле темите на кои дискутирале ...
сите 11 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, на средбата денеска во Давос на Светскиот економски форум со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, уште еднаш ја ...
сите 35 | | | веќе видена

Според најновите податоци на кинеските медицински власти, досега се заразени 291 лице од новата форма на коронавирусот, од кои дури 270 се од провинцијата ...
сите 158 | | | веќе видена

Британскиот принц Хари пристигна во Канада каде што ќе живее со сопругата Меган и осуммесечниот син Арчи, по кризата во кралското семејство настаната со ...
сите 170 | | | веќе видена

Сторијата на колегата Владимир Тевчев за семејството Јованови кое живее во мизерни услови во Велес ги крена на нозе институциите. По соопштението од Центарот ...
сите 29 | | | веќе видена

По вчерашната сторија на ТВ 24 за велешкото семејство Јованови денеска се јавија од Центарот за социјални работи Велес. „Во врска со семејството на Ангелина и ...
сите 29 | | | веќе видена

Руската тенисерка Марија Шарапова (32) пак е елиминирана во прво коло на гренд-слем, и тоа третпат по ред. На мечот во Мелбурн подобра од неа беше Хрватката ...
сите 62 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 97 | | | веќе видена

Додека се ближи денот на распуштање на Собранието, се поинтензивни се изјавите за и против донесување на Законот за јавното обвинителство. Во текот на ...
сите 261 | | | веќе видена

Македонија и Албанија остануваат во ист пакет и со новата методологија на Европската Комисија, брифираат за тв 24 европски дипломатски извори. Според нив ...
сите 340 | | | веќе видена

next