24 Вести

Македонската одбојкарска репрезентација вечер од 20 часот се среќава со домаќинот Босна и Херцеговина во 2.коло од Балканското првенство во кадетска ...
сите 34 | | | веќе видена

„Истрагата за најголемата криминална афера во македонската историја, аферата „Рекет“, се претвори во фарса и театар со кој се замајува македонската јавност. ...
сите 296 | | | веќе видена

Обвинителството во италијанскиот град Агриџенто нареди запленување на бродот „Опен армс“ што е усидрен во близина на островот Лампедуза, како и моментална ...
сите 90 | | | веќе видена

Во последната фаза од квалификациите за фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа првите три натпревари на кои Бриж и Славија Прага забележаа гостински ...
сите 46 | | | веќе видена

Разговорите меѓу работните групи на власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство, со кој се решава и иднината на Специјалното јавно обвинителство, се ...
сите 279 | | | веќе видена

Пластичниот отпад претставува една од најголемите закани за животната средина и тема за која светските организации за заштита на природата, екологистите, ...
сите 7 | | | веќе видена

Советник за работи на дополнителен заменик министер – ова стои во огласот за вработување на министерството за земјоделие. Платата за оној што ќе советува ...
сите 9 | | | веќе видена

Административниот град во земјва од наредната година го затвора за сообраќај на автомобили централното градско подрачје, истото ќе биде претворено во пешачка ...
сите 19 | | | веќе видена

Земјава секоја година продуцира стотици квалитетни ИТ кадри кои се барани на пазарот но не се доволно платени кај нас а иднинаста ја бараат во европските ...
сите 27 | | | веќе видена

Интервентна субвенција од државата бараат лозарите од Тиквешијата, членови на новоформираното регионално здружение „тиквешки лозаро-овоштари“. Тие се ...
сите 41 | | | веќе видена

Шефицата во оставка K атица Јанева не чувствува вина за случајот „Рекет“. На жешкото столче пред колешката Вилма Русковска одговараше четири часа, во друштво ...
сите 291 | | | веќе видена

Поранешниот министер за финансии Никола Поповски е именуван за нов вршител на должност – главен извршен директор на Развојната банка на Северна Македонија, ...
сите 26 | | | веќе видена

Охридско лето запиша уште едно успешно фестивалско издание во богатата фестивалска историја, изјави денеска на завршната прес-конференција од годинешното 59-то ...
сите 68 | | | веќе видена

next