24 Вести

Историски договор од кој двете страни ќе имаат корист. Вака грчкиот премиер Алексис Ципрас го оцени условниот договор меѓу Владата и Грчката православна црква ...
сите 25 | | | веќе видена

На изборите за американскиот Конгрес во САД нема апсолутен победник. По Демократите освоија мнозинство во Преставничкиот дом. Сенатот, пак останува во рацете ...
сите 85 | | | веќе видена

Да читеме и анализираме со одредена доза на скептицизам, доста со манипулации, медиумската писменост ќе го победи духовното ропство во 21 век, се дел од ...
сите 4 | | | веќе видена

Владата со меморандум ќе побара од Грција да го отвори граничниот премин „Маркова нога“ меѓу Република Македонија и Република Грција. Во соопштението после ...
сите 3 | | | веќе видена

Казна затвор во траење од две години за гинекологот Николче Дамчевски, одлучи Апелациониот суд со што ја потврди пресудата на Кривичен и донесе построга казна ...
сите 8 | | | веќе видена

Комисијата препорачува, но Собранието нема да собере двотретинско мнозинство за одземање на мандатот на Никола Груевски. Петмина пратеници од вкупно девет ...
сите 95 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 14 ноември, откако на ...
сите 81 | | | веќе видена

Четврта година по ред Телевизија 24 ужива најголема доверба и позитивен имиџ помеѓу студентите во Македонија, што и го донесе признанието за Стубренд во 2018 ...
сите 2 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска со мнозинство гласови „за“ го прифати барањето на судот и му препорача на Собранието ...
сите 129 | | | веќе видена

На платото на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ денеска беше организиран студентски митинг под мотото „Не биди медиумска мета“ на кој говореа студентите. ...
сите 30 | | | веќе видена

Објавен ќе биде трет јавен повик за нискобуџетните авиокомпании, но овојпат со олеснети критериуми, одлучи Владата. Владиниот портпарол Миле Бошњаковски ...
сите 17 | | | веќе видена

next