24 Вести

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема ...
сите 196 | | | веќе видена

Времето во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Локално ќе има појава на грмежи со пороен дожд и засилен ветер ...
сите 196 | | | веќе видена

Џебот на пензионерите подлабок за 700 денари. Повисоки плати за буџетарите. Расте минималната плата. Каде гази економијата, во популизам и клиентелизам или кон ...
сите 72 | | | веќе видена

Уставните судии ќе расправаат за иницијативата за застарување на делата за злоупотреба на службена должност на некоја од наредните седници. На денешниот ...
сите 87 | | | веќе видена

Очекувам процесот на ратификација на членството на Македонија во Алијансата да биде завршен во почетокот на следната година и тогаш да стане членка порача ...
сите 180 | | | веќе видена

Зголемувањето на пензиите за 700 денари што е поголемо од законското усогласување со инфлацијата повторно ќе ја наруши стабилноста на пензискиот фонд и, во ...
сите 77 | | | веќе видена

Симнете ни ја „јамката околу вратот“ или правдата ќе ја земеме во свои раце – порачаа револтираните граѓани кои денеска излегоа на протест пред Министерството ...
сите 25 | | | веќе видена

next