24 Вести

Инвестирањето во младите земјоделци како двигател во земјоделскиот сектор е од исклучителна важност на МЗШВ, порача министерот Љупчо Николовски на саемот за ...
сите 91 | | | веќе видена

Вчера вечер, нешто после 23,10 часот, Кривичниот суд побарал полициска асистенција откако на заминување од судот еден од обвинетите предизвикал инцидент. ...
сите 12 | | | веќе видена

Триесетина граѓански организации од земјава ќе формираат национална хидро мрежа за да имат преставници во регулаторна кога ќе се расправа за цената на чиење на ...
сите 2 | | | веќе видена

Од ДИК немаат комплетни податоци за бројот на пријавени во целата држава, а според податоците од источна Македонија бројот на пријавени во оваа категорија е ...
сите 33 | | | веќе видена

54 илјади вработени во образованието, здравство и градинките следниот месец ќе добијат зголемени плати за 5 проценти, за што од буџетот се издвоени 4,5 милиони ...
сите 47 | | | веќе видена

Се помал е интересот за студирање на туризам а се поголема потребата од професионални готвачи,туристички работници и келнери на охридската ривиера.Загрижувачки ...
сите 18 | | | веќе видена

Стационарот не е фарма за животни скитници каде што Градот може да ги чува, откако ќе добијат третман, во рок од 30 дена мора да ги вратиме од местото каде ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Скопје вечерва се промовира книгата „10+1 прашања и одговори за македонското прашање“ од Костис Карпозилос и Димитрис Христопулос. Професорот Христопулос ...
сите 15 | | | веќе видена

Исчекор беше направен со храброста на вашите лидери, меѓу Вашата земја и Грција, со кој се стави крај на 27-годишниот спор. Спогодбата од Преспа овозможува ...
сите 74 | | | веќе видена

Борусија Дортмунд се наоѓаше пред првиот сезонски пораз во Бундеслигата на гостувањето кај Хофенхајм, но и покрај тоа што остана со играч помалку успеа да се ...
сите 11 | | | веќе видена

Државата повеќе од една и пол година стагнира. Страда економијата, образованието, здравството, секторот на социјална заштита, земјоделието. Страда секој еден ...
сите 186 | | | веќе видена

В работените во градинките, училиштата и болниците ќе имаат зголемување на платите за пет отсто. П окачувањето почнува од септемвриската плата што ќе се ...
сите 47 | | | веќе видена

next