24 Вести

Во основниот суд во Велес денеска ќе биде изречена пресудата за тројцата лекари од гевгелиската болница, обвинети за смртта на родилката, Маја Кадиева и ...
сите 12 | | | веќе видена

Политичкиот дијалог и постигнувањето консензус се на врвот на вредностите и стандардите што го дефинираат демократскиот амбиент и политичката култура на едно ...
сите 32 | | | веќе видена

На 30 септември нема губитници, на 30 септември победува Република Македонија, победуваат граѓаните, добиваат одржлив мир, стабилност, безбедност, членство во ...
сите 113 | | | веќе видена

Најмалку 79 лица загинаа откако вчера потона траект во езерото Викторија во Танзанија соопшти гувернерот на провинцијата Мванза, пренесува Би-Би-Си. Претходно ...
сите 49 | | | веќе видена

Без поголеми изненадувања помина синоќешното прво коло во Лига Европа. Вкупно 24 дуели во групната фаза се одиграа во термините од 18:55 и 21 часот. Милан ...
сите 35 | | | веќе видена

Државниот балет на мраз од Санкт Петербург со претставата „Заспаната убавица“ на Чајковски на 1 декември ќе гостува во Македонската опера и балет. Рускиот ...
сите 19 | | | веќе видена

„Можноста да разговараме со потпретседателот на САД, Мајк Пенс доаѓа во клучен историски момент за Република Македонија. Од потпретседателот Пенс добивме ...
сите 157 | | | веќе видена

„Прифаќањето на грчките црвени линии нема да помогне да се достигнат европските стандарди. СДСМ удри на крадење и задолжување на државата како да треба ...
сите 174 | | | веќе видена

Единствен добар начин за да се решат прашањата во рамките на дијалогот меѓу Србија и Косово е помирување и повеќе „толернација и прифаќање на различностите“, а ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе. Мицкоски пред ...
сите 35 | | | веќе видена

Д оговорот од Преспа и референдумот клучни теми на средбата меѓу премиерот Зоран Заев и потпретседателот на САД Мајк Пенс во Белата куќа. Можноста да ...
сите 157 | | | веќе видена

next