24 Вести

Откако зачестија реакциите на граѓаните заради нефункционалните садови за складирање отпад поставени пред индивидуалните домови, општина Струмица ќе набави 8 ...
сите 3 | | | веќе видена

Снимката меѓу руските пранкери Вован и Лексус и премиерот Заев може да го дискредитира процесот на признавање на МПЦ од страна на Цариградската патријаршија во ...
сите 23 | | | веќе видена

Ова е пораката на уметниците која ја пренесе драмскиот селектор Александар Поповски на отворањето на вчерашното величенствено 59 то издание на фестивалот ...
сите 90 | | | веќе видена

„Неспособноста на министерот за внатрешни работи е веќе толку општо позната работа што не е ни чудо зошто секој ден се случуваат грабежи, убиства и насилства ...
сите 115 | | | веќе видена

Бројот на вработени во текстилната индустрија е намален од три до пет отосто, информира претседателот на Организација на работодавачи Ангел Димитров, кој ...
сите 13 | | | веќе видена

„По објавените информации за уште една нова дивоградба, на државно земјиште, во заштитеното градско подрачје на Охрид, ДОМ бара надлежните институции веднаш да ...
сите 142 | | | веќе видена

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски заедно со министерката за регионален развој и урбанизам на Бугарија, Петја Аврамова вчера во Софија ги доделија ...
сите 54 | | | веќе видена

,,Зборот важи! Мерката за враќање на парите назад кај граѓаните преку поврат на 15% од ДДВ одлично се спроведува. Од први јули, откако започна да се реализира ...
сите 53 | | | веќе видена

next