24 Вести

Велика Британија ќе се соочи со недостиг од гориво, храна и лекови, доколку нема договор за брегзит со Европската унија, објави „Сандеј Тајмс“ повикувајќи се ...
сите 195 | | | веќе видена

Вработени во нафтено-хемиски комплекс во Пенсилванија каде неделава претседателот Доналд Трамп одржа говор, им било кажано дека ако не присуствуваат на ...
сите 6 | | | веќе видена

Бомбаш самоубиец активира експлозив на свадба во Кабул при што загинаа најмалку 63 лица и 182 се ранети, изјави портпарол на авганистанското Министерство за ...
сите 49 | | | веќе видена

Поради дефицит на кадар, нестручни професори или класни раководители им предаваат на учениците математика, физика, хемија. Ниските плати и условите за работа ...
сите 9 | | | веќе видена

- Нестручни професори или класни раководители предаваат предмети како математика, физика, хемија. Допрва ќе дојде време кога часовите ќе се намалуваат или во ...
сите 39 | | | веќе видена

Продолжуваат обвинувањата на релација власт – опозиција за случајот „Рекет“. За вмро дпмне ,Катица Јанева и обвинителите на сјо повеќе немаат кредибилитет, ...
сите 458 | | | веќе видена

На повидок ли е трговска војна меѓу Македонија и Косово откако соседната држава забрани увоз на компир и мед од наша страна. Кои мерки и чекори ќе ги превзедат ...
сите 86 | | | веќе видена

Ако за четири дена премиерот Заев , кој е и министер за финансии не излезе и каже кога ќе се исплатат ветените од лани пет денари по килограм оризова арпа, ...
сите 86 | | | веќе видена

Државата да ги обештети работниците од поранешната фабрика за порцелан од Велес, бара Конфедерацијата на синдикални организации на Македонија. На денешната ...
сите 3 | | | веќе видена

Општина Дебрца ја доби првата битка, при што се избори против плановите за изградба на регионалната депонија за цврст отпад, во атарот на селото Годивје. Пред ...
сите 4 | | | веќе видена

Државата го рехабилитира патот до Ново Село во струмичко од 12 км но веќе веќе планира изградба на експресен пат од граничниот премин Ново Село до Смоквица ...
сите 30 | | | веќе видена

Шеесет и шестгодишниот пациент заразен со западнонилска треска, кој е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се’ уште ...
сите 45 | | | веќе видена

Од почетокот на месецов од цревни инфекции предизвикани од ротавируси во Црна Гора заболеле 38 лица, од кои дури 36 се деца на возраст од четири години, а ...
сите 5 | | | веќе видена

next