24 Вести

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во вечерашното гостување во 24 анализа со Сеад Ризвановиќ истакна дека премиерот Зоран Заев е ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска вечерва пристигна во Кривичниот суд, а по неа во Судот беше донесена и Јасна Мандиќ, една од осомничените во истражната постапка ...
сите 706 | | | веќе видена

Ни вонредниот надзор на Здравствениот и санитарен инспекторат во координација со Институтот за јавно здравје не успеа да го најде изворот што со хепатит Ц ...
сите 7 | | | веќе видена

И официјално охридското езеро доби нов стопан.Струшката фирма ,,Летница Белвица" во следните шест години ќе управува со рибниот фонд на езерото. Фирмата oд ...
сите 10 | | | веќе видена

Велешани имале огромна среќа што ридот со троска досега не се свлекол и не предизвикал затрупување на куќи, земјоделско земјиште, па дури и на реката Вардар, ...
сите 9 | | | веќе видена

Штитеничката од Заводот за рехабилитација Бања Банско која слика со уста и пишува поезија Роза Мојсовска се всели во свој сопствен стан во Струмица. По 43 ...
сите 23 | | | веќе видена

Власта купува време од Венецијанската комисија за да ги разгледа забелешките за законот за јазици, пред официјално да бидат усвоени. Премиерот Заев ја потврди ...
сите 238 | | | веќе видена

Бугарската влада го одобри предлогот за почеток на разговори за членство во Европската Унија со Северна Македонија и Албанија, усвојувајќи го пакетот за ...
сите 275 | | | веќе видена

Поради присутноста на албанскиот елемент во регионот, разделувањето и почетокот на пристапни преговори со само една земја кандидат, може, наместо да ја ...
сите 662 | | | веќе видена

Перцепцијата на франција околу перформансот за заслугите на Северна Македонија да започне преговори со еу е подобрена, во споредба со летото, изјави денеска ...
сите 662 | | | веќе видена

next