24 Вести

„Убава средба“ предмалку на Твитер напиша еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан по кусата средба со делегација на реформското крило ...
сите 121 | | | веќе видена

Дорис Пак, претседател на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), на својот твитер профил синоќа твитна дека ЕПП не смее да го толерира ...
сите 69 | | | веќе видена

Со одигрувањето на натпреварите од сегментот Е-Х синоќа беше заокружен четвртиот круг во фудбалската Лига на шампиони. Најинтересниот синоќешен меч во Торино, ...
сите 23 | | | веќе видена

Поранешниот сопственик на „Агрокор“ Ивица Тодориќ, против кого е покрената истрага поради „стекнување материјална корист“, синоќа беше екстрадиран во Хрватска, ...
сите 14 | | | веќе видена

Во кино „Фросина“ вечер од 21 часот ќе почне 17. Фестивал на европски филм „Синедејс“ со проекција на музичкиот документарец „Матанги/Маја/М.И.А.“, а од 22 ...
сите 35 | | | веќе видена

Пленарната седница е следен чекор на која ќе се одлучува дали на поранешниот премиер, а сега пратеник Никола Груевски, ќе му биде одземен пратеничкиот мандат. ...
сите 113 | | | веќе видена

Годишен преглед на македонската економија ќе спроведе Мисијата на меѓународниот монетарен фонд, предводена од Џесмин Рахман, која престојува во Македонија од ...
сите 7 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, особено во западните и јужните делови, каде кон крајот ...
сите 187 | | | веќе видена

Трагедијата во Гостивар го активираше алармот. Владата иницираше итни законски измени. На маса треба да седнат експерти од Министерството за земјоделство и ...
сите 44 | | | веќе видена

Стопанската комора на севереозападна Македoнија бара одложување на прогресивното оданочување. Од оваа бизнис заендица велат дека одлуката за даночна реформа е ...
сите 26 | | | веќе видена

next