24 Вести

Итно одземање на концесијата на „Еуромакс Ресорсис“ за рудникот „Иловица“ и итно донесување на измените на законот за металични минерални суровини. Ова се ...
сите 15 | | | веќе видена

Со блокирана сметка и гигантски долг Охрид цврсто го држи првото место и предничи на листата најзадолжени општини во земјава. И по основ на камати и по основ ...
сите 29 | | | веќе видена

Презадолжените општини ќе се одглавуваат со пари од централниот Буџет. За Власта ова е сериозна поддршка, додека за дел од економистите – без да се обезбеди ...
сите 69 | | | веќе видена

Повеќе од осум часови траеше распитот на петтемина осомничени во случајот наречен „Империја“, а некаде околу 2.30 часот, со службени, полициски возила ...
сите 84 | | | веќе видена

По неколкуте обиди на судските служби да го лоцираат екс-премиерот Никола Груевски за да му ја врачат одлуката за издржување на двегодишната казна за случајот ...
сите 85 | | | веќе видена

„Скопје веќе неколку дена по ред се наоѓа помеѓу 10 најзагадени градови во светот, а Шилегов не презема ништо за да ја подобри ситуацијата. Во текот на ...
сите 44 | | | веќе видена

„Пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ се проитв правната држава, остануваат посветени на одбрана на криминалот на Груевски, правда мора да ...
сите 278 | | | веќе видена

Црвена, жолта и зелена еколошка налепница на возилата е новата мерка за аерозагадувањето која днеска ја најави заменик-министерот за животна средина и ...
сите 85 | | | веќе видена

Очната болница систина го организираше третиот регионален симпозиум – новитети во офталмологијата, кој претставува збирно место за сите офталмолози од ...
сите 6 | | | веќе видена

Во експлозија во складиште за оружје на југоисток во Турција денеска загинаа четири војници и повредени се околу 20, изјави претседателот Реџеп Тајип Ердоган. ...
сите 17 | | | веќе видена

Бугарија достави над 30 страници со забелешки на учебниците по историја во Македонија, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи ...
сите 33 | | | веќе видена

Претседател на Неа, Демократија Кирјакос Мицотакис ја критикува владата на Алексис Ципрас поради признавањето на македонска нација. Мицотакис, во интервјуто за ...
сите 117 | | | веќе видена

Косовското здружение „Чамериа“ организира денеска во Приштина „Марш за обединување на Прешево, Медвеѓе и Бујановац со Република Косово“, односно за поддршка на ...
сите 27 | | | веќе видена

next