24 Вести

Два силни потреси се регистрирани попладнево во Албанја, поточно во северниот и североисточниот дел. Првиот е регистриран во подрачјето на Кукс во 13:38 часот ...
сите 93 | | | веќе видена

Кинеската полиција употреби солзавец против илјадниците демонстранти кои се собраа денеска во центарот на Хонгконг. Тие повикаа на бојкот на кинеската ...
сите 7 | | | веќе видена

Во разговор со ветерани од Втората светска војна во Санкт Петербург, рускиот претседател, Владимир Путин, изрази мислење дека не треба да се врати практиката ...
сите 138 | | | веќе видена

Очекуваме веќе следната недела во Шпанија формално да почне процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО, бидејќи откако ...
сите 39 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски не очекува застој во носењето на новиот закон за јавно обвинителство, при што порача дека е неопходна соработка на вклучени страни ...
сите 261 | | | веќе видена

Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу 140-те верници кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански ...
сите 294 | | | веќе видена

По речиси една година, поранешниот венецуелски претседател Николас Мадуро го даде своето прво интервју за американските медиуми. Во интервју за Вашингтон пост, ...
сите 22 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски днеска од охрид порача дека нема намера да го губи времето на господинот Заев ако треба да се одржи лидерска средба ...
сите 261 | | | веќе видена

Дозволете ми од мое и од името на ВМРО-ДПМНЕ, Вам лично, на Вашето свештенство и монаштво, како и на сите православни верници во Република Македонија и во ...
сите 68 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на ...
сите 68 | | | веќе видена

Министерката за финансии Нина Ангеловска вчера на прес-конференција во Владата порача дека Буџетот е во добра кондиција и оти финансиите се стабилни, но ...
сите 87 | | | веќе видена

По пораките на еврокомесарот Оливер Вархеј дека сегашниот парламентарен состав ќе даде приоритет на законот за јавно обвинителство, во земјава не стивнуваат ...
сите 261 | | | веќе видена

next