24 Вести

Апликацијата „Мој воздух“, преку која граѓаните се информираат за загаденоста на воздухот во Скопје и во Македонија, изутринава покажа неверојатни 1999 пм10 ...
сите 136 | | | веќе видена

Шеста година по ред, во организација на Ерсте Банка и Шпаркасе Банка Македонија, во хотелот „Александар палас“ се одржа конференцијата „Erste Investors' ...
сите 35 | | | веќе видена

Грејната сезона уште не почната, а воздухот е загаден како никогаш досега во овој период од годината. Случајно или намерно токму кога СДСМ е на власт мерните ...
сите 67 | | | веќе видена

Има процес на стабилизација во делот на банкарскиот систем и девизниот пазар, меѓутоа сè уште се забележуваат ефекти во делот на реалниот сектор, вели Анита ...
сите 25 | | | веќе видена

Конфедерацијата на синдикалните организации на Македонија и здруженијата „Но пасаран“ и „Човекот над профитот“ денеска пред Управниот суд ќе одржи прес ...
сите 34 | | | веќе видена

Носителот на криминалот, Никола Груевски беше подготвен да потроши речиси 20 милиони евра пари на граѓаните, преку испумпување средства од јавни институции за ...
сите 157 | | | веќе видена

next