24 Вести

Со концерт посветен на јубилејот – 85 години од раѓањето на композиторот Томислав Зографски, фестивалот „Охридско лето“ вечер ќе го заокружи музичкиот дел од ...
сите 68 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека руските стратешки бомбардери „Тупољев 160“ минатата недела извеле планирани летови до Чукотскиот ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи ...
сите 50 | | | веќе видена

Три месеца по носењето на новиот закон за извршување на санкции, затворската полиција и натаму на суд си го бара сработеното. Повисоките плати и до 7000 ...
сите 12 | | | веќе видена

Истече рокот со кој спорд договорот од Преспа повеќе не смее да се користи Сонцето од Вергина од страна на јавни институции, знамиња и грбови на општини и ...
сите 40 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски одбегнува да одговори на прашањата што му ги поставуваме, се крие зад статуси на социјалните мрежи, се крие и зад својот генерален ...
сите 112 | | | веќе видена

Неколку илјади луѓе се приведени во индиски Кашмир поради стравувања за немири откако Њу Делхи ја укина уставната автономија на Кашмир пред две недели, тврдат ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем пожар претпладнево изби на ридот кај местото Деблениште помеѓу селото Усје и населбата Пинтија во Скопје. Три пожарникарни возила со седум пожарникари ...
сите 302 | | | веќе видена

next