24 Вести

„Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ вчерашната седница ја посвети на актуелната дневно политичка и економска состојба во државата и на внатре партиските случувања ...
сите 52 | | | веќе видена

Во Велика Британија од денеска е дозволено користење канабис во медицински цели, а пациентите ќе го добиваат на рецепт. Во некои држави канабис се пропишува на ...
сите 26 | | | веќе видена

На големата сцена во театарот „ЈХК-Џинот” во Велес денеска напладне премиерно биде изведена претставата за деца „Златната рипка”. Оваа најнова продукција за ...
сите 29 | | | веќе видена

Милан ја победи Џенова со 2:1 во заостанат натпревар од 1.коло на италијанската Серија А. Натпреварот се одигра синоќа на „Сан Сиро“ во Милано и помина во ...
сите 34 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави синоќа дека САД може да распоредат до 15.000 војници на границата со Мексико за да спречат влегување на каравани ...
сите 27 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе се одржат нови рочишта за „Тендери“, „Тортура“ и раздвоената постапка за „Насилство во општина Центар“ на Специјалното ...
сите 50 | | | веќе видена

Со средба со алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Јоргос Катругалос, ќе ја започне работната посета на Атина, ...
сите 74 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ја продолжува расправата за Предлог измените и дополнувањата на Буџетот. Членовите на Комисијата четврти ...
сите 30 | | | веќе видена

Оставките на високите партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ на дневен ред на Извршниот комитет на партијата вечерва. Треба да бидат констатирани оставките на ...
сите 236 | | | веќе видена

next