24 Вести

Станови, куќи, штабови и земјишта во милионски суми. Најголем дел од имотот со кој располага ВМРО-ДПМНЕ ќе остане замрзнат се додека трае истрагата за ...
сите 16 | | | веќе видена

Дали екс премиерот Никола Груевски е се поблиску до „Шутка“? Судијата за извршување на санкции, Пајазит Пајазити, не му ја одложи двегодишната затворска казна ...
сите 392 | | | веќе видена

Предлозите на осуммината пратеници кои гласаа за отворање на Уставот ќе бидат вградени во владините амандмани – координаторката на новата пратеничка група на ...
сите 291 | | | веќе видена

Уставот ќе се менува со четири амандмани. Владата и новата пратеничка група од опозицијата, чиј координатор е Елизабета Канческа Милевска до доцна синоќа го ...
сите 307 | | | веќе видена

Владата денеска на седница го усвои текстот на нацрт амандманите на Уставот на РМ согласно договорот од Преспа и заклучоците на Собранието. На ...
сите 343 | | | веќе видена

Судечкиот совет во предметот „27 април“ одлучи да ја раздвои постапката за обвинетиот Сашо Марковски, кој заради нарушена здравствена состојба е на лекување ...
сите 83 | | | веќе видена

Високата претставничка на еу за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини порача по повод 2 ноември – меѓународен ден за ставање крај на неказнивоста ...
сите 35 | | | веќе видена

По барање на ова Јавно обвинителство, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е изречена привремена мерка за ...
сите 61 | | | веќе видена

Истекува петнаесетдневниот рок на Владата за доставување на нацрт амандманите на Уставот до Собранието. На 19 октомври Собранието со двотретинско мнозинство ...
сите 364 | | | веќе видена

Американскит потпретседател Мајк Пенс ја обвини Венецуела дека учествувала во финансирање на „караванот мигранти“ кои минуваат низ Мексико и се движат кон САД. ...
сите 17 | | | веќе видена

next