24 Вести

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека во вторник министерствата на Македонија и Германија ќе потпишат ...
сите 68 | | | веќе видена

„Местото на Македонија е да биде интегрирана во европскиот свет. Нема друга опција освен сите граѓани на 30 септември да излезат и гласаат ЗА референдумот и со ...
сите 81 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите и оценките за најновиот филм „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи, кој се очекува наскоро премиерно да биде прикажан во ...
сите 3 | | | веќе видена

Трибина со граѓаните на Кичево попладнево одржа лидерот на ДУИ Али Ахнети кој беше придружуван од преседателот на Собранието Талат Џафери, вицепремиерот Хазби ...
сите 112 | | | веќе видена

Екипата на Вардар стигна до третиот триумф во петтиот натпревар во ПМФЛ сезонава, откако го победи Шкупи со 2:1. „Црвено-црните“ губеа по првото полувреме со ...
сите 70 | | | веќе видена

Идентитетските прашања, што ако Договорот со Грција пропадне, различните ставови дека земјата избира пат меѓу Западот и Русија, се дел од прашањата на кои во ...
сите 12 | | | веќе видена

„Сите ја чувствуваме одговорноста во времето во кое живееме, а од нас сега зависи иднината на нашите деца. Никој друг за нас не може да ја донесе оваа одлука, ...
сите 82 | | | веќе видена

„Ако претседателот и лидерот не клекне на колена пред неговите следбеници, тогаш не ја заслужува нивната доверба“, со овие зборови лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 17 | | | веќе видена

Првиот човек на најмоќната армија на светот, Џејмс Матис, утре ќе се сретне со премиерот Зоран Заев и со министерката за одбрана Радмила Шекеринска. ...
сите 125 | | | веќе видена

„Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена. Но јас имам еден одговор на тоа, ако ...
сите 35 | | | веќе видена

next