24 Вести

Петтиот економски антикризен пакет да се донесе во јануари и да содржи мерки за одржување на ликвидноста, за даночно олеснување и одложување на даночните ...
сите 115 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени ...
сите 215 | | | веќе видена

Интегрално го пренесуваме последното соопштение од Здружението на оштетени штедачи на „Еуростандард Банка“: „Македонија е единствената земја во Европа каде ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателот Доналд Трамп синоќа нареди да се симнат знамињата на половина копје низ САД во чест на полицајците Брајан Сикник и Хауард Либенгуд, кои беа на ...
сите 13 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Северна Македонија и Бугарија се договорија претстојниве денови да се разменат предлози од двете страни за Акцискиот план за ...
сите 250 | | | веќе видена

Министерот Филипче не разговарал со својот грчки колега по најавата на грчкиот министер за туризам Харис Теохарис дека тие што се вакцинирани ќе може да ...
сите 99 | | | веќе видена

next