24 Вести

Основниот кривичен суд Скопје апелира до Адвотатската комора, МВР, но и Обвинителството да преземат соодветни мерки и да ги истражат елементите на закани и ...
сите 407 | | | веќе видена

Меѓу патниците загинати во авионската несреќа во Иран биле 82 државјани на Иран и 63 Канаѓани, како и државјани на Украина, Шведска, Авганистан, Германија и ...
сите 445 | | | веќе видена

Македонската публика повторно ќе има можност да го види документарниот филм „Медена земја“, кој е во потесниот избор за номинација за Оскар во две категории – ...
сите 138 | | | веќе видена

Судбината на предметите „ТНТ“, „Титаник“, „Монструм“ и „Талир“ е во рацете на Судскиот совет кој треба да одлучува дали поротничката Лилјана Ивановска Кочовска ...
сите 417 | | | веќе видена

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс се вториот тим кој оваа сезона стигнаа до 30 победи. Тие утринава на домашен терен забележаа триумф над Њујорк никс со 30 ...
сите 135 | | | веќе видена

Иран испука балистички ракети на две бази во Ирак со американски војници, а Иранската револуционерна гарда, која ја презеде одговорноста за нападот, посочи ...
сите 434 | | | веќе видена

Деновиве за жал видовме засилена употреба на навредлива содржина на социјалните мрежи, што не смее да биде прифатливо за кое било демократско општество, какво ...
сите 40 | | | веќе видена

next