24 Вести

На програмата во НБА лигата ноќта меѓу понеделник и вторник беа девет натпревари. На шест од нив победија домаќините. Постигнати резултати: Индијана – Портланд ...
сите 130 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вчера до Собранието поднесе Предлог-закон за амнестија за лица осомничени, обвинети или осудени за собраниските настани од 27 април. Премиерот Зоран ...
сите 36 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македонија денеска треба да се одржат две пленарни седници, како и седници на комисиите за финансирање и буџет, за образование, ...
сите 34 | | | веќе видена

За најголем дел од уставните амандмани на новата пратеничка група составена од 8 те пратеници (кои дадоа зелено светло за процесот на отпочнување на уставни ...
сите 210 | | | веќе видена

Пратеници кои беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ, формираа независна пратеничка група. Засега во неа членуваат осумтемина пратеници од опозицијата со кои беше ...
сите 381 | | | веќе видена

Незавсинсиот синдикат на полицијата кој број околу три илјади членови, побара да се почитува Законот за работни односи во врска со репрезентивноста на ...
сите 13 | | | веќе видена

Жесток старт на расправата за ребалансот на матичната Комисија за финансирање во Собранието. За опозицијата новото прекројување на државната каса е нереално, ...
сите 80 | | | веќе видена

Само за угостителски услуги во земјава, странство и во мензите, бифеата и рестораните во иниституциите за шест месеци односно од декември лани до мај годинава ...
сите 20 | | | веќе видена

Законот за амнестија стигна во Собранието, дел од обвинетите за кои ВМРО-ДПМНЕ, со решението предлага да ги напуштат обвинителните клупи – воздржани. Скржави ...
сите 190 | | | веќе видена

По три последователни одложувања денеска и форамлано започна главната расправа на судскиот процес кој се однесува на несовесно постапување во лекувањето на ...
сите 9 | | | веќе видена

next