24 Вести

Уставниот суд на Република Македонија на денешната седница треба да расправа за претставките поднесени против ДУП И10 во Општина Аеродром. Од Општината велат ...
сите 121 | | | веќе видена

Втората половина на јануари е реалниот временски период до кога власта очекува дека ќе заврши процесот на измените на Уставот, кои произлегуваат од Договорот ...
сите 276 | | | веќе видена

Митко Јанчев добил закана по живот заради денешното гостување во емисијата 24 Отворено заедно со Даниела Рангелова. Јанчев заканата ја пријавил во полиција, а ...
сите 38 | | | веќе видена

Рангелова во нејзината оставка ги образложи причините за ваквиот потег, а меѓу другото и посочи: „За ВМРО-ДПМНЕ не е добро ако продолжи вака, се надевам дека ...
сите 190 | | | веќе видена

Ниту глобалните економски кризи, ниту домашните политички шокови не ги одвратија граѓаните да стават некој денар на штедна книшка во банка. Граѓаните чуваат 4 ...
сите 24 | | | веќе видена

На локалните избори во 2013 година, по пребројувањето на гласовите во Општина Чаир, имало и корекции на записниците! Со вакво тврдење денеска излезе сведок во ...
сите 4 | | | веќе видена

Фудбалскиот судија од Охрид, Фатмир Бафто тврди дека во неделата бил жртва на вербално и физичко насилство од градоначалникот на Дебрца, Зоран Ногачески. Бафто ...
сите 5 | | | веќе видена

Бугарски државни службеници за 5 000 илјади евра издавале потврди за бугарско потекло на државјани од земји што се надвор од Европската Унија врз основа на ...
сите 62 | | | веќе видена

Нема да дозволиме ширење на Пандорина кутија и никој нема право да го условува влезот на Македонија во НАТО и Европската унија – вели премиерот Заев за пакетот ...
сите 47 | | | веќе видена

Од гласовите на осумтемина опозициски пратеници ќе зависи дали Никола Груевски ќе остане пратеник. Довчерашните сопартијци на Груевски без конкретен и јасен ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателката на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, си поднесоа оставка од функцијата на ова тело а автоматски по неа се повлекоа и ...
сите 124 | | | веќе видена

next