24 Вести

Кој кого штити во аферата РЕКЕТ? - Политичките партии со меѓусебни обвинувања. Истрагата се ограничува на двајца обвинети за да се заштитат високи функционери, ...
сите 289 | | | веќе видена

Македонија денска се разбуди без нови бомби од „Ла Врита“ за случајот „Рекет“, но објави видео колумна – во која италијанскиот весник ја прозива Европската ...
сите 128 | | | веќе видена

30 вработени на Факултетот за ветеринарна медицина, завршиел на Инфективна клиника, по контактот со заразрена овца од антракс тврдат од ВМРО-ДПМНЕ. Ги обвинија ...
сите 182 | | | веќе видена

Депонијата во Русино веќе втор ден зафатена од пожарот кој вчера избувна рано изутрината. Екипи од гостиварски Комуналец, Противпожарни единици како и приватни ...
сите 48 | | | веќе видена

- „Заев и екипата фатени во рекетарскиот октопод се водат од максимата „нишај ја колата да изгледа дека се движи“, а колата е во дефект и целата гори. Тоа е ...
сите 505 | | | веќе видена

- „Нема да успеат обидите на Мицкоски и тајкуните на ВМРО-ДПМНЕ да ја загрозат правната држава, сите отворени случаи мора да се разрешат а виновниците да ...
сите 294 | | | веќе видена

Во однос на информациите по медиумите дека кај добитокот во делови од Република Северна Македонија се појавила заразата антракс, Министерството за здравство ...
сите 129 | | | веќе видена

„Додека по налог на Зоран Заев се менуваат закони за да можат партиските шерифи да градат хотели и ресторани на земјоделско земјиште, постојат сериозни сомнежи ...
сите 135 | | | веќе видена

Едно лице загина, а пет други се повредени утрово во тешка сообраќајка кај росоманското село Камен Дол, изјавија очевидци за МИА. Дежурен јавен обвинител од ...
сите 281 | | | веќе видена

next